Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig lappang a hányós,...

Meddig lappang a hányós, hasmenős vírus? Szerintetek is elkaphattam?

Figyelt kérdés

A férjem tegnap délután kezdett hányni, az éjszakát végighányta, most meg hasmenése van. :(

Természetesen, őt is féltem, de most magam miatt is aggódok, mert én hányásfóbiás vagyok.

Éjszaka már külön aludtunk, utoljára tegnap reggel adott csókot, az volt az utolsó olyan kontakt köztünk, ahol terjedhettek a bacik... mert ez ugye nyállal, vagy hányással/ széklettel terjed (a wc-t lepucolja miután használta).

Ha tegnap reggel csókolóztunk, délután/estefelé kezdett rosszul lenni, akkor elkaphattam ???

Azóta próbáljuk “kerülni” egymást.

Nagyon félek, 10 éves korom óta nem hánytam (29 vagyok) és már attól is kikészültem az éjjel, hogy a férjemet hallottam.

Pánikban vagyok, nem merek enni, ma még nem is ettem, hogy ne legyen mit kihányni. Ennek hány nap a lappangása? Ha lappangási idő alatt csak minimálisat eszek/iszok, elkerülhetem a hányós részt?

Tudom, hülének fogtok nézni, de ez nálam olyan, mint másnak a klausztrofóbia.


2022. máj. 28. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is hányásfóbiás vagyok, nem nézlek hülyének, de enned kell mert akkor azért fogsz hányi mert nem eszel. Ha hányingered lenne dúdolj és elmúlik, én így szoktam átvészelni.
2022. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy szoktam, de ha vírus miatt van hányingerem, akkor is “megállítható”?

Én szívesebben szenvedek napokig hányingerrel, minthogy hányjak.

2022. máj. 28. 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam lenni, addig nincs bajom amíg nem hányok. Szerintem működik, de a legfontosabb addig is, hogy igyál elég vizet. Napi 2-3 liter, főleg ebben a meleg időben. Ha meg eddig még nem szedsz c-vitamint, szeddj azt is, ezreset. Jobbulást a férjednek, nekem meg kívánom, hogy ne kapd el :)
2022. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is hányásfóbiás vagyok. Ezek a vírusok 2-3 napig simán lappanghatnak. A higiénián kívül ,sok mindent nem tudsz tenni. Gyakori szellőztetés,és a null kontakt. Ha enni nem tudsz, legalább valami kekszet rágcsálj mert maga az éhség is hányingert okoz.
2022. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy ennek a vírusnak a lappangási ideje olyan 12-72 óra. Egyszer apa elkapta, rá 2 napra anya is rosszul lett, én is hányásfóbiás vagyok, tehát gondolhatod.. én sem ettem szinte semmit.. 1 pirítóst 1 nap, meg max 1 banánt, ebben kimerült az evésem.. én fertőtlenítettem, állandóan kezet mostam, domestosoztam a wc-t, kilincseket, folyamatosan szellőztettem és Echinacea csepp-et ittam. Megúsztam szerencsére.
2022. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig jól vagyok, most van kb 72 órája, hogy tünetes lett a férjem. Már jól van, szerencsére. Én pedig nagyon remélem, hogy megúszom.

Kicsi adagokat, könnyű ételeket ettem és csak vizet ittam.


Mi is fertőtlenítettünk, szellőztettünk, kerültük egymást. Jajj, remélem megúszom. Talán pár nap múlva már megnyugodhatok.

2022. máj. 30. 17:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ha hánynom kell, mindig remegek, pánikolok, halálfélelmem van. Imádkozok, hogy ússzam meg és még mindig fertőtlenítünk mindent. :(
2022. máj. 30. 17:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor már nem ke aggódni :)
2022. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én most megyek rajta végig, de inkább csak erős hasfájással. Ha elkaptad, akkor jobbulást!
2022. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, hogy megúsztam. Kopp-kopp. :)

Jobbulást kívánok, utolsó!

2022. jún. 4. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!