Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomással lehet...

Magas vérnyomással lehet jogosítványom?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogsit (sima B), kéne az alkalmassági.

Múlt héten voltam belgyógyásznál más ügyben, ahol magas vérnyomást mértek. Én betudom ennek a frontos időnek (folyton fáj a fejem, érzékeny vagyok rá), de lehet máskor is magas, nem tudom, eddig nem méregettem itthon. A pulzusom picit magas mindig (83-88) okosóra szerint, de ez még ugye benne van a normálban, sose aggódtam. Mármint ezt is csak az orvos mondta múlt héten, hogy ott 89 volt és háát, az már...

Szóval a lényeg az, hogy gondolom, ha kekeckedni kezd a házidoki, ebből kardiológiai kivizsgálás lesz, de ettől függetlenül megkaphatom az alkalmasságit, vagy mondhatja azt, hogy addig nem, amíg ennek nem járok utána?

32 vagyok egyébként.


2022. máj. 31. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy lehet. Nem kizáró ok, főleg ha kezelt.
2022. máj. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nem szoktak emiatt kardiológiai kivizsgálást csinálni, ír fel vérnyomás csökkentőt, ha szükséges.
2022. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1, Pont ez az, hogy nem kezelt, mert csak a napokban derült ki.
2022. máj. 31. 06:28
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Nyugi, nem hivatásos leszel, meg kell adniuk. Ha nem, válts háziorvost, ne tömesd magad 32 évesen gyógyszerrel. 70 évesen mit akarsz szedni? Gyógyszergyárat?
2022. máj. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet, pláne amilyen “komoly” manapság az orvosi vizsgálat. Én pl bementem, mondtam, mit szeretnék, megkérdezték, van-e szemüvegem, mondtam, van és már mondták is, hogy kész, ennyi és ennyi Ft lesz...

Páromnak is magas volt már 17 évesen is, de gond nélkül megkapta, azóta kezelve is van. Ha neked is olyan szintű, amire gyógyszer kell, szedd és nem lesz semmi baj.

2022. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, tuti, hogy a front, mert tegnap elmentem (egész napos fejfájásos szenvedés után), baromi magas volt a dokinál is, reggel meg miután leszakadt az ég, reggel jól keltem, és a vérnyomásom is tök normális volt.

Mindenesetre a doki kicsit húzta a száját, de megírta a papírt. :)

2022. jún. 1. 11:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!