Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A meghirdetett látásvizsgálato...

A meghirdetett látásvizsgálatok tényleg ingyenes?

Figyelt kérdés

Az olyanokra gondolok, mint amit az ofotért stb hirdet. Ha esetleg nem náluk akarok szemüveget csináltatni akkor fizetni kell érte?

Hiába kerestem nem találtam részleteket.



2022. jún. 7. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak akkor ingyenes, ha náluk vásárolsz.
2022. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vannak akciós időszakok, amikor boldog-boldogtalant ezzel szeretnének becsalni, de nekem is az a tapasztalatom, hogy ingyenes ugyan, de csak ha vásárolsz is.
2022. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

várj októberig, akkor van a látás hónapja, akkor biztosan ingyenes lesz.

Mondjuk nekem soha nem lenne pofám ingyen dolgoztatni valakit, és mivel tudom, hogy semmit se vennék ofotértben, így nem is megyek oda.

2022. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van néha olyan, hogy adnak papírt arról, hogy milyen szemüveg kell, viszont hiába viszed máshová, csak ott kapsz kedvezményt. Általában ahol akarsz csináltatni is, ott sokszor ingyenes maga a vizsgálat, kedvezményért cserébe elvárás is lehet. Ofotértben régen voltunk ilyenen, sok értelme nincs szemüveg nélkül.
2022. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos októberig nem tudok várni. Van szemüvegem, viszont most készülök letenni a jogosítványt, szeretnék biztosra menni, hogy azóta, hogy meglettek csináltatva nem romlott-e a szemem. Sajnos az egészségügyi alkalmasságin erre nem nagyon tudtak mit mondani. A helyi SZTK-t ha lehet kihagynám, ezért jutott az eszembe ez a lehetőség. Az nyilván nem gond, ha kell fizetni pár ezret, viszont nem árt tudni, hogy mennyit kell
2022. jún. 7. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Kb olyan 5-10.000 Ft lehet. De mi bajod az sztk-val?
2022. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 5 000 Ft volt. Sztk-ba már ne menj szemüveget csináltatni, mert - nálunk legalábbis - elhajtanak a fenébe azzal, hogy nézessem meg egy optikai szalonban; a szemészet nem erre való...
2022. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
De az optikában jellemzően optometristák vannak vagy valami ilyesmi, azt nem fogadják el szerintem jogosítványhoz, csak az orvosi vizsgálatot. Azzal nem lesz gondod, ha orvos megnézi, de te utána megnézeted optikai boltban szemvizsgálaton.
2022. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az SZTK-val rossz tapasztalatom van, ezért nem mennek oda.

Utolsó, már van szemüvegem, az alkalmasságim is megvan, csak szeretnék biztos lenni benne, hogy nem romlott-e a szemem(kb 3 éve lett csináltatva), ilyen téren a doki nem volt túl alapos.

2022. jún. 7. 19:50
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja értem, arra jó az optikusi szemvizsgálat.
2022. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!