Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha csak zúzódás, rándulás,...

Ha csak zúzódás, rándulás, azt ugye nem gipszelik be? (kisujj, gyűrűsujj)

Figyelt kérdés
Elestem, letenyereltem, hátratört a kisujjam és a gyűrűsujjam. Bedagadt, belilult, de ha korlátozottan is, tudom mozgatni, nem hiszem, hogy eltört. érdemes azért orvosnak megmutatni? Mit fognak vele csinálni? Ugye ezt semmiképpen nem gipszelik?
2010. szept. 19. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Jeg es ecetes ruha, vagy ecetes vizben furdetni!


Amikor tudod mozgatni, akkor nem tores, de attol meg repedes lehet, es akkor is beszoktak gipszelni.

2010. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
ha belilult és be is dagadt, akkor mindenképpen mutasd meg orvosnak. a töréstől még lehet mozgatni, csak fájdalmas. amúgy ha el is van törve, én úgy tudom, azt már manapság nem gipszelik, hanem műanyag merevítőt raknak rá. nem kell megijedni. : )
2010. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ettől miért ne lehetne eltörve? A párom bokacsontjáról tört le egy 8mm-e szilánk és részleges szalagszakadása is volt, haza akart jönni vele, mert hogy ő rá tud állni, nem kel megmutatni orvosnak. Elkergettem aztán 6 hétig gipsz volt a lábán. Szerencsére nem kellett műteni. Mutasd meg orvosnak ,az a tuti, ha tényleg csak zúzódás, nem fogják gipszelni, de ha törött bokával lehet járni, akkor törött ujjakkal vagy kézközépcsonttal is meg lehet csinálni sok mindent.
2010. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, jobb kéz és én jobbkezes vagyok, szval elég nagy bajban leszek, ha gipszelik, de ha nem javul, elmegyek orvoshoz, addig meg jegelem.
2010. szept. 19. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak tesi órán tört hátra a középső ujja. Tudta mozgatni, csak fájt, meg bedagadt (nemcsak az ujja, a kézfeje is) Ki volt ficamodva (ezt helyrerántotta az orvos), meg is röntgenezték több irányból, de nem volt törés, se repedés, mégis begipszelték. "Csak" félgipszet kapott, de azt egy hónapig. Hetente kellett vinni kontrollra. Persze neki is a jobb keze.

Menj el az orvoshoz!

2010. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!