Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Elég rossz helyzetben vagyok jelenleg. Kicsit összejött minden. 19 hete felhőtlen bologság övezett minket, de lassan szerintem ez a pokol, amiben élek. Egy hónapja kezdődött minden. Le kellett mindkét mellemet operálni, mert rákos lettem. Ezt még elég jól viseltem lelkileg. Egy hete a 20. Héten elvetéltem. Egy komplikáció miatt pedig a méhemet ki kellett venni. Ekkor kezdtem azt érezni, hogy elvesztem, mint nő. Hétfőn viszont megkaptam az újabb leleteimet. A rák elérte a tüdőmet is. Az orvosok nem jósolnak sok jót sajnos nekem.

Jelenleg a kezelés menetéről beszélgetünk, amivel valószínűleg csak meghosszabbítani tudják az itt töltött időmet. Ez lehet 6 hónap, de akár 2 év is.

Elgondolkodtam rajta, hogy most mi a francot kezdjek. Három lehetőség között vívódok folyamatosan:

- Minden áron meghosszabbítjuk a szenvedést, hogy ,,minél többet a családommal lehessek”. Szerintem ez az egyik legfájdalmasabb lehet nekik.

- Nem fogadok el kezelést és rövid idő alatt meghalok.

- Elbúszúzok tőlük még a leépülésem előtt és inkább öngyilkos leszek. Így pedig a szép marad meg mindenkinek.


Egyedül szegény férjemet sajnálom ebben a helyzetben. 11 éve vagyunk együtt (29 vagyok). Ő már teljesen összetört. Most azon gondolkodik, hogy egy ideig nem fog dolgozni (vállalkozó), hogy az utolsó időt együtt tölthessük. Viszont látom, hogy minden este álombasírja magát. Lassan belezakkan. A legnagyobb álmaimat szeretné még az életben teljesíteni, de sajnos a legfontosabbat már nem tudja, így emiatt rágódik: a közös család.


Akik voltak már hasonló helyzetben mind a beteg mind a hozzátartozó szempontjából. Ti hogy éltétek meg ezt a helyzetet? Szerintetek ilyenkor mi a jó megoldás, mert lassan megzakkanok. Az első csapás óta járok pszichológushoz heti 2 alkalommal amúgy.



#halál #betegség #Gyógyíthatlan
2022. jún. 15. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hova jársz kezelésre?

Onko team másodvélemény sürgősen.

Miért nem működik az operáció+kemó kombó nálad? Azzal miért csak két évet jósolnak?

Illetve gondolom mellráknál is kaptál kemót, sugarat és tudod hogy nem olyan mint a filmekben a mai készítmények.

Ma estem túl a negyedik kemó kezelésen, és 15 sugáron is túl vagyok.

2022. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Külföldön élek. Itt jàrok kezelésre. Mivel sajnos a műtétet nem ajánlják, így egyedül a kemo maradt. Sajnos altatni nem lehet engem. Több műtétem is volt. Mindegyik alkalommal újra kellett éleszteni. Volt, hogy többször is. Így már nem vállalják be a műtétet. Utolsó alkalommal sajnos maradandó probléma is lett emiatt.

Mind a kemo, mind a sugár kezelést ismerem sajnos. Viszont műtét nélkül nincs sok esélyem, de azt már senki sem meri megkockáztatni. Szóval sakk matt

2022. jún. 15. 23:38
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Jobbulást kérdező, ne add fel! Sokakat riogattak a legrosszabbal, és mégis sikerült meghosszabbítaniuk az életüket, vagy akár teljesen tünetmentesen éltek egész hosszú ideig. Ne add fel, menj másik orvoshoz is!
2022. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!