Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik annyira ellenzik a...

Akik annyira ellenzik a plazmaadást, azok az abból készült gyógyszereket is visszautasítják?

Figyelt kérdés

Rendszeresen látok olyan személyeket, akik mindennek elhordják a plazmaadást és a donorokat is.

Én 75x voltam, mert tudom, hogy ezzel segítek másokon, és igen, a pénz is jól jön (egyetemista vagyok).

Azzal semmi baj nincs, ha valaki nem szeretne plazmát adni, de az már teljesen érthetetlen számomra, hogy ezt még másokra is próbálják ráerőszakolni.

Ha ők olyan helyzetbe kerülnének, hogy szükségük lenne az ezekből készült gyógyszerekre, azt is visszautasítanák, vagy akkor hirtelen nem lenne gond?



2022. jún. 22. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem találkoztam még azzal a problémával, amivel te. Kicsit talán szállj le a földre nagymenő.
2022. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, akkor ideje körbenézned kedves 1-es, akár az interneten.
2022. jún. 22. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Vagy csak te vagy belenőve annyira a témába hogy nem is tudsz másról beszélni. Aki állandóan egy témában járja a netet, az a negatív kritikába is belefut előbb utóbb.
2022. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Én azt ellenzem, ha valaki ezzel a saját egészségét kockáztatja. Amikor én kezdtem az egyetemet, ki volt plakátolva az egyetem környéke, hogy gyógyszer kísérletekhez keresnek alanyt. Az a korosztály nem tudja még, hogy mit kockáztat.
2022. jún. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Te honnan tudod, hogy mennyire vagyok benne egy témában? :D

Éppenséggel, hogy nem kell keresni, akaratlanul is belefutni pár "szakértőbe", pl egy FB hirdetés alatt.

2022. jún. 22. 19:10
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Csak akkor van gond, ha valaki ezzel plusz pénzt akar keresni és a sok plazmaadás veszélyeztetheti az egészségét. Pl. aki ellenzi az állatkísérleteket, akkor az se szedjen semmilyen gyógyszert?
2022. jún. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
A plazmából készült gyógyszerek máshogy is előállíthatók, csak olcsóbb egy balekkel hetente megtermeltetni egyszerre sokfélét, nint pl élesztővel mint az inzulint.
2022. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 A plazmát nem lehet mesterségesen előállítani. Egyes betegségek, például az elsődleges immunhiányos betegségek esetében jelenleg a plazmaalapú terápia az egyetlen kezelési lehetőség.
2022. jún. 22. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
Legalább hazudozni nem kellene. Primer immunhiányos állapotban pont nem a plazma hanem a csontvelőátültetés jelent végleges megoldást.
2022. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem is beszélve hogy főleg faktorkoncentrátum lesz a plazmából és nem immunhiányos betegek kapják, hanem traumatológiai betegek.
2022. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!