Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszautasíthatom a Covid...

Visszautasíthatom a Covid tesztet?

Figyelt kérdés

Talán hülyén fog hangzani egyeseknek, de hányásfóbiás vagyok. Nem tudom elviselni ha valami a nyelvem hátuljához, vagy ami még rosszabb, a torkomhoz ér. Pánikba esek és valószínűleg meg is ütök valakit, ha megpróbál lefogni. Ez van sajnos. Emiatt egyszerűen nem vagyok hajlandó hagyni, hogy a torkomból vegyenek mintát. Ha esetleg mégis ezt kérnék, visszautasíthatom?


(Van egy hasonló kérdés Áprilisból - de a válaszok kicsit másra fókuszálnak, illetve nem tudom, azóta változott-e a dolog.)



2021. szept. 21. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Orbán Viktor like-olja ezt, hogy nem akarsz tesztelni. Nincs teszt, nincs beteg.
2021. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Orrtörlet mintát vesznek, se nem nyelvről, se nem torokból.
2021. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Pcr tesztnél nekem orrból és garatból is vettek
2021. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen visszautasíthatod, de akkor úgy fognak bánni veled, mintha covidos lennél. Tehát karantén, plusz a kontaktjaidat is elkérik.
2021. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Anális tesztet kell kérni.
2021. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Orrból veszik. Egyébként nem értem a hisztit. Úgy eszel, hogy semmi se érjen a nyelvedhez meg a torkodhoz? Egy kicsit sem fáj az egész.
2021. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

"plusz a kontaktjaidat is elkérik."


Erről hallottam már, de ki az a hülye aki kibaxik az smerőseivel?

2021. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Orrból is vesznek mintát, de a "rendes" tesztnél orrból és garatból is kell. Tudom, mert már több ismerősömet és rokonomat is tesztelték, a nővéremet kétszer is. :/


#1 Áh, Vityának most kellenek a pozitív tesztek, hát hogy máshogy lehet fent tatrani a vészhelyzetet? A hotel szezonnak már javarészt úgy is vége. Azért is kezdték el tolni a COVID-os hirdetéseket, még körleveleket is küldenek :D Te nem kaptál még?


És #6:

"Úgy eszel, hogy semmi se érjen a nyelvedhez meg a torkodhoz? Egy kicsit sem fáj az egész."


Az evéssel semmi baj nincs, előtte rágok, én irányítom a számban a falatot, csukva van a szám. Ellenben amikor torokból vesznek mintát, nagyra kell nyitnod a szádat, leszorítják a nyelvedet egy pálcával, és egy idegen ember nyúl bele a torkodba egy kis pálcácskával. Semmi köze nincs az evéshez, tök ellentétes a kettő. A fájdalom meg lényegtelen - a hányásfóbiának semmi köze a fájdalomhoz. Ahhoz van köze, hogy az előbb felsoroltaktól öklendeznem kell, az ökelendezéstől pedig pánikba esek. Logikát annyira ne keress benne, a fóbiák nem arról híresek.

2021. szept. 21. 21:56
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Durranjon be a fogad és kelljen fogorvoshoz menned. Vagy szükséged legyen egy gyomortükrözésre vagy egy mandulaműtét.. Azonnal kijössz ebből a mentális betegségből. :)
2021. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

"Durranjon be a fogad és kelljen fogorvoshoz menned. Vagy szükséged legyen egy gyomortükrözésre vagy egy mandulaműtét.. Azonnal kijössz ebből a mentális betegségből. :)"


Egyáltalán nem, ilyen esetben vagy altatás, vagy leszíjazzák, ha csak leszíjazzák még rosszabb is lehet utána a betegsége.


Kicsit olyan ez mintha egy pókfóbiást lekötöznél és pókokat tolnál a képébe, vagy totál megkattanna, vagy csak a fóbiája romlik tőle, esetleg elájul.


De a sokkterápia sose működik a valóságban.

2021. szept. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!