Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szja kedvezményt,5%-t, szívbil...

Szja kedvezményt,5%-t, szívbillentyű hibára (3 hegyű) meg tudom igényelni?

Figyelt kérdés
A kardiológus azt mondta, hogy a NYAH 3.- és 4.-fokozatú, ágyhoz kötött betegek igényelhetik, a kardiológiai állapotukkal kapcsolatban. Érdekes, a tejcukor, glutén érzékenyek igényelhetik a kedvezményt, és nem ágyhoz kötöttek, szerencsére

#Személyi kedvezmény 5% #Mitrális szív billentyű hiba
2022. jún. 24. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nekem mitraljs prollapsusom van és kerhegyű billentyű elégtelensége. 2es fokozat. Kapom az adókedvezményt. BNO kódot nézd mi van a kedvezmenyea listán és mi van a leleteden. Ha egyezik akkor kérheted.
2022. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ja és amúgy semmi tünetem nincs. Csak hosszútávon futni nem tudtam soha ennyi. Nem is minősül betegségnek. Megis kapom a kedvezményt.
2022. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt a teljes lista.

[link]

2022. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el, benne van a válasz: 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet
2022. jún. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és megerősítő választ. Diagnózisom 2003óta, palpitátió, régebben köhögési roham, meg a hirtelen terhelésre a levegő kapkodás: Insuff.vv. mitr. Insuff. vv. tricusp. min. grad.

Namármost, 2003, 2007, 2008, 2009 leleteket van rajta BNO kód nélkül!! ,mivel magánrendelésen voltam, (terhelési EKG-vizsgálat is volt Sztk alapon, régen, de azt a leletet nem találom, ott is ez a diagn. van, lehet BNO-kóddal) Én ez év januárjában hallottam az Szja kedvezményről. Elmentem a házi orvoshoz, ő friss leletet kért. Kértem sztk alapon beutalós kardiológiai vzsgálatot, időpont 2 hónapra rá, a beutalón eleve a házi orvos pajzsmirigy betegség miatt kértea vizsgálatot. Ultrahang+holter24 órás+terhelési EKG szobabiciglis=90%bírtam, de azt hittem összehányom magam, annyira vért a szívem. A hülye, nem tudok mit mondani rá, főorvos aki csak addig látott, ameddig első alkalommal az ultrahangot készítette, beírta, hogy nem ISzB miatt van a palpitátió. Hát még jó! Még csak szívelégtelenség hiányzik az életemből? Kérdezem tőle a szívbillentyűkke mi a pálya? Ja, hát azt nem is figyelte_volz a válasz. Egyébként a leleten rajta van,hogy jelzett MI, jelzett TI,hogy felületes volt velem a vizsgálatot végző. Ma magán kardiológushoz mennék 14 órára,de az is rinyál, hogy az NYHA 3., 4. fokozat miatt, az hamisïtás,ha csak a BNO kód és pld.1 vagy 2 fokozattal adjuk be a NAV felé,tudom , hogy a házi orvos állítja ki az igazolást. Ha ez meglenne könyvelőt kell fogadnom, hogy visszamenőleg 5 évre önvizsgálat. A házi z 3 évet mondott, csütörtökön. A magán praxidos kardiológusnak, mit mondjak, hogy a szív ultrahang vizsgálat után 2 fokozatot írjon(mivel a diagnózis az világos, mint a nap, abból nem engedek)???

2022. jún. 25. 06:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem a háziorvos adja az igazolást, hanem a kardiológus. Itt a rendelet: 49/2009. (XII. 29.) EüM rendelet


A 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet szerint nem elég a BNO, akkor jár, ha NYHA III. vagy IV. stádiumú szívelégtelenség is van.


"16. Veleszületett és szerzett szívbetegségben szenvedő a III-IV. NYHA funkcionális stádiumban"


NYHA stádiumok

New York-i Szívbetegséggel Foglalkozó Társaság (New York Heart Association, NYHA) a következő négy stádiumba osztja a szívbeteg mindennapos tevékenységének kényszerű korlátozását:[1]


III. osztály: A fizikai aktivitás jelentősen korlátozott. Nyugalomban a beteg panaszmentes, de már a szokásosnál kevesebb mozgás is tüneteket okoz.

IV. osztály: Mindennemű fizikai aktivitás rontja a beteg közérzetét. A tünetek nyugalomban is fönnállnak.


Ha igazából nem vagy ennyire rossz állapotban, akkor az orvos részéről közokirathamisítás, a te részedről adócsalás.

2022. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha ez így van akkor én mire kapom az adókedvezményt mikor a leletet is megkapta az apeh amiben benne van a 2es fokozat.
2022. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor reménykedj, hogy nem kapsz egy ellenőrzést.
2022. jún. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Már bocsi de az apeh ítélte meg a kedvezményt a beküldött lelet és igazolás alapján. A megfelelő kód meg rajta volt a listán. Ennyi. Én nem vagyok hibás. Ha nem járna a kedvezmény akkor nem ítélték volna meg szerintem. Még visszamenőleg is megkaptam 5 évre. Pedig ahhoz is újra el kellett küldeni a papírokat.
2022. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már bocsi de APEH évek óta nincs. NAV van. Nem ítélnek meg semmit. Az orvos ítéli meg. Ha kapsz igazolást, jár a kedvezmény. Ők nem mérlegelnek. Ha kiderül, hogy mégsem járt volna, téged és az orvost is megbüntetik. Lehet nyugodtan lepontozni, de attól még ez így van. De biztos megéri az a havi 6.000 HUF.
2022. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!