Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívbillentyű-problémával ti...

Szívbillentyű-problémával ti mit sportolhattok? Illetve alacsony pulzus másnál is előfordul ezzel a rendellenességgel?

Figyelt kérdés

Igen, én vagyok, aki nemsokára eljut végre terheléses EKG-ra illetve másodvéleményt kér.


Egész életemet végigkísérte az ügyetlenség, a gyenge izomerő és gyenge terhelhetőség. A sportot sohasem hanyagoltam teljesen. A COVID óta pedig kifejezetten komolyabban is veszem. Akaratlanul is sikerült fokozatosságot építenem a dologba és az elmúlt 3/4 évben heti többször végzek edzést aerob tartományban (sőt, bevallom, sokszor az alternatív számítási metódusok szerint aerob csak...), ez ugrásszerű javulást hozott a terhelhetőségemben. Végre élvezem a futást és 10 km stabilan megy. Vannak céljaim is a sporttal, nem "csak az egészségemért" csinálom, mint régen.


Le fog erről tiltani mégis, ugye? Közli majd, hogy max 130-as pulzus....


Ti mit sportolhattok?


Az eddigi kardiológusok nem mondtak semmit sem. Sőt, az utóbbival a boulderről beszéltünk, erre mindenhol máshol hallom, hogy a megerőltető sport, súlyemelés ilyesmi tilos.


Mindkét oldalon van elégtelenül működő billentyűm, ennek ellenére hogyan lehet alacsony a nyugalmi pulzusom?


Egyébként az első leletemen több rendellenesség is van, amikre nem mondott semmit. Ezek miatt is izgulok...


2022. ápr. 15. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Dobd el az okosórádat és eld az eletedet!


Az orvos tanacsara hallgass.

2022. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Komolyan... mit varszcismeretlen emberektől, ha azcorvosokban se bízol?


Majd gipsz jakab autószerelő, vagy mószer aranka takarítónő fogcteged itt diagnosztizalni es megmondani a tuti terápiát?


Tenyleg nem ertem h hetek óta írod ki a kerdeseket ugyanerről...

2022. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha tényleg olvastátok már itt kérdésemet, akkor tudjátok, hogy miért nem bízom az előző 2 "orvosban". Hogy jön ide az okosóra?
2022. ápr. 15. 09:52
 4/17 A kérdező kommentje:
Okosóra nélkül is tudom/tudtam, hogy bradycardiám szokott lenni.
2022. ápr. 15. 09:52
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja eszembe jut a jövő heti vizsgálat, akkor görcsbe rándul a gyomrom és kicsit el is sírom magam.
2022. ápr. 15. 10:25
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el azt sem, hogy nincs itt szívbillentyű-elégtelen, akinek fontos (volt) valaha a sport!!!!
2022. ápr. 15. 10:33
 7/17 A kérdező kommentje:
Meg az se normális, hogy 47 ezret ki kell adni, mert töketlen egy rakás kardiológus a Medicoverben (mostmár nem érdekel, kiírom). Ahogy a fül-orr-gégész is elzavar, hogy semmi baj. Nyilván természetes, hogy az ember az esetek 50%-ában rekedt és szembe kell krákognia a másikat beszélgetés közben. A gasztroenterológus meg riogat a gyógyszerrel az élethosszig fennálló, amúgy gyógyszerrel jól kezelhető betegség kapcsán, ami amúgy családi halmozódást mutat.
2022. ápr. 15. 10:39
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Megmondtuk már h pszichológushoz menj!
2022. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jobb kamra tágulattal, nagyobb bal pitvarral és szívbillentyű elégtelenséggel?
2022. ápr. 15. 12:04
 10/17 anonim ***** válasza:
A billentyűhiba lehet enyhe, közepes vagy súlyos, nagyon nem mindegy. Nekem enyhe fokú, egyelőre legelábbis, sportolok, aktív életet élek, néha előfordul, hogy gyorsan vagy szabálytalanul dobog a szívem.
2022. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!