Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórosan hullik a hajam. Mit...

Kórosan hullik a hajam. Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve...

Figyelt kérdés
Szóval pár hete feltűnt hogy nagyon hullik a hajam. Hajmosás után csomókban marad a kezembe a sok hajszál. Teszek rá balzsamot és hajvédő sprét is, de semmi hatása. Elkezdtem szedni hajhullás ellen gyógyszert. Rendszeresen mostmár fésülöm a hajam és masszírozom e fejbőröm. A hajamat már nem is vasalom (régen hét 1x). Hajmosás után szárítani sem szárítom meg. Általában inkább össze fogom a hajam, vagy befonom, nehogy roncsolódjon. Mit tudnék még tenni? Nagyon félek, hogy kopasz leszek. 16L
2022. jún. 26. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnál nem voltál?


Lehet akár rejtett gyulladás vagy hormonproblema is...

2022. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vervetelre kerj beutalot
2022. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és mitől lehet? Köszönöm a válaszokat...
2022. jún. 26. 14:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Vérvételen voltam, nincsen semmi... az orvos azt mondta
2022. jún. 26. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tsh-t néztek? Laborleleten mi van?
2022. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a búzatartalmú sampon okozta.


Búzaliszt érzékeny vagyok, és a bőröm egyáltalán nem viseli el ami kivonatot tartalmaz.

2022. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogaszat, full-orr gegeszet vizsgalatok se artanak
2022. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne fogd össze, főleg ne olyan gyakran, nyáron bepállhatnak a hajhagymák, legyen szétengedve, az természetesebb. A szoros fonat nekem mindig hajhullást okozott. Hajvasalót valóban kerüld, és NE fésüld a hajad olyan gyakran mert konkrétan az szedi ki. Nagyon egészségtelen ha sokat fésülöd. Elég hajmosás után heti 1-2x megfésülni. Vegyél Dermasin sampont vagy valami ilyesmi a neve, hajnövekedés serkentő. Ne rakj bolti hajpakolást, tojássárgájával kendd be hajmosás előtt (fehérje nem kell, mert darabos marad a hajadban) maximum ehhez még mézet. Hagyd rajta minél több ideig. Szedj vitaminokat, de ne speciálisan hajra, mert az lófsz. Daily One vagy hasonlóban minden benne van ami egy napra kell vitamin. Ebből kiveszi a szervezeted ami a hajadhoz kell. Menj el fodrászhoz és nyírass belőle, az is segít, ha kicsit rövidebb és nem húzza le a fáradt hajhagymákat. Szárítani szabad, kell is, mert ha vizes hajjal bújsz ágyba, még jobban bepállik a fejed. Felülről szárítsd ne túl közelről és ne csont szárazra, ne túl meleggel.


Nekem ezeket tanácsolták és meg is fogadtam. Azóta jobb (fél év kb mire látható lesz az eredmény).

2022. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fogytál sokat mostanában? Én tavaly ősszel pár hónap alatt elég sokat fogytam. Ennek köszönhetően nekem is nagyon durván hullani kezdett a hajam. Aztán ahogy megálltam a fogyásban, a hajhullásom is abbamaradt.
2022. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!