Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigyben található...

Pajzsmirigyben található ciszta újratöltődése után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Még 2 éve találtak egy cisztát a pajzsmirigyem baloldali lebenyében, volt ultrahang is, de az értékeim rendben voltak, úgyhogy egy darabig nem foglalkoztam vele. Viszont az akkor 1 cm-es ciszta idén tavaszra 3 cm-esre nőtt, meg már szabad szemmel is nagyon látszódott a nyakamon. Megint voltam vérvételen, de semmi eltérés nem volt. Most viszont elküldtek aspirációs citológiára is, ahol április végén voltam, 11 ml-t szívtak le. Azt mondták megerőltetéstől alakulhatott ki, sötétbarna folyadékkal (vérrel) volt megtelve, de elég másfél év múlva kontroll. Reméltem, hogy nem fog újratöltődni, de megint kezdem látni és érezni a dudort a nyakamon. Gondolom így nem kéne megvárnom a másfél évet, viszont nem tudom, hogy mire számítsak. Cisztát úgy hallottam, egynél többször nemigen szívnak le, szóval műtétre kéne készülnöm?
2022. jún. 28. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem pajzsmirigyem 10x akkora mint a normál érték teteje. Azt hiszem 1,8 mm a normáis, nekem 22 mm körüli... Cisztam ott ugyan nincs de átérzem a problémádat.


A leszívástól beindulhat egy folyamat amit csak akkor lehet megállítani ha kiműtik (ha ki lehet egyáltalán.) Mindenképpen kérdezz ra, de ne annál aki leszívta mert az megint azt fogja javasolni és a pangó folyadék kifakadhat idővel ami sújos következményekkel járhat.

2022. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!