Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A PCO betegséget nem csak a...

A PCO betegséget nem csak a petefészek ciszta okozhatja, hanem a mellékvese kéreg és az agyalapi mirigy daganata, valamint a pajzsmirigy rendellenes működése, és a daganatok által termelt férfi hormon, és megemelkedett prolaktin szint is?

Figyelt kérdés

Van más betegség vagy ok, mai hasonló tüneteket okoz, dem égsem PCO, és muszály a betegség mellett kezelést folytatni ahoz, h emellett lehessen gyermekünk majd?

A fogamzásgátló szedése mennyire javallott mellette? főként a yamsinelle hez hasonló bogyókra gondolok, maik fitoösztrogént tartalmaznak. Ugye ha vékony vagyok, attól még nem zárja ez ki a PCOS betegséget. PCO betegek!!!!! Többszörös totálisan elmaradt havivérzések, hőhullámok, nagy alvásigény, néha terhességi tünetek terhesség hiánya esetén nagy gyanút kelt a PCOS felé? 20 on éves lány


2009. júl. 10. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2009. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! A PCO genetikai betegség, ahogy az agyalapi mirigy daganatot is genetikai okok idézik elő az orvostudomány szerint. Ők hormonbetegségek akárcsak a pajzsmirigy bajai. Ezek úgynevezett társbetegségek. Bizonyos pcos betegeknek lehet agyalapi mirigy daganata vagy problémája a pajzsmirigyével. Bizonyos százalékuknak, ezért ezek társbetegségek, amik egyeseknél előfordulhatnak. Viszont nem mindenkire igaz, hogy a pcos mellett van agyalapi mirigy baja, vagy pajzsmirigy problémája. Előfordulhat, de nem törvényszerű. Van aki a felsoroltakból csak egyikkel él együtt. De a gyógyszerezésről a kezelőorvost kérdezzed! Nincs két egyforma eset az emberek hormontermelése nem egyforma, még a betegeknél sem azonosak az értékek. Sok hormonzavar hasonló tüneteket okoz, de hogy esetleg melyikben szenvedsz azt csak endokrinológus tudja kiszűrni hormonvizsgálatokkal. Nőgyógyász is nézethet bizonyos hormonokat, de az ilyen vizsgálatok az endokrinológus szakterülete, aki több hormont nézethet és nagyobb etéren a tudása.
2010. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, egy kisebb betegségből kifolyólag derültek ki a dolgok.

Hasam fájt, elküldtek hasi UH-ra, közben voltam nőgyógyásznál is, az emlő UH-ra is küldött mert rossz lett hormon vizsgálat eredményem,

a radiológián javasolták h kérjek beutalót a körzeti házi orvosomtól, mentem gasztroenterológiára belgyógyászatra, onnan meg endokrinológushoz továbbítottak. Plusz MR vizsgálaton derült ki az agydaganatom. Örökletes, de apunak, tesómnak unokatesóimnak a pajzsmirigyével voltak gondok. A lényeg, h valszeg ezektől ájultam el sokszor kiskoromban és ezért vannak az utazási rosszúlléteim, sőt depresszió, vércukor problémák is adódhatnak ebből kifolyólag.

Párom volt feleségének endometriózisa van, sok kis cisztája volt, sajna fiatalon kiszedték mnidkét petefészkét, lombik bébi progival sem jött nekik össze a baba, de csak vele volt gond, párommal nem. Már csak az örökbefogadás lehetősége maradt neki az új párjával.

Hihetetlen h ilyen véletlenül a párom pont a beteg nőket fogja ki, de remélem nekem lehet babám. Igaz magas a prolaktinom, van petefészek és emlő cisztám is, plusz a daganat, és három havonta véreztem, egy ideig rendszeres volt legutóbbi gyógyszerem vizsgálatok miatti kényszeres abbahagyása után, plusz a cickafarkfű teától, aztán magától is, életemben előszőr volt rendszeres a ciklus, és most ismét nem, de most sűrűn sokáig vérzek és rettentő sokat, két hétig folyamatosan és erősen. Anya zat mnodta lehet van valami, ami nem jön ki, és kaparni kéne.... De nem hiszem el h ennyi vér után sem jön ki ami benn van... :( már megint totál vérszegény lettem tőle.

Elvileg vérzékeny sem vagyok, barátom ajánlotta nekem az Ergam cseppet, úgy tudom ezt szülés után szoktál ajánlani vérzés csillapításra. Nekem egyszer sajnos volt egy abortuszom, de elvileg annak nincsenek szövődményei, semmi műhiba.

Remélem lehet babám a betegség ellenére is.

2010. febr. 4. 01:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Endokrinológus és nőgyógyász remélhetőleg fog tudni rajtad segíteni, de tudnod kell, ha a hormonrendszer sérült sok idő kell amíg javul, a PCOS pedig nem is gyógyítható.


Én a helyedben nem iszogatnék mindenfélét, a PCOS gurunak tartott Petrányi Gyula belgyógyász-endokrinológus szerint a növényi kivonatok hatása bizonytalan, évjáratonként változik, hatásuk kiszámíthatatlan, orvos nem alkalmazza őket. Ezt az informed portálon írta a doktor úr egy pcos-os betegnek akinek prolaktint termelő agyalapi mirigy daganata is van. (Ha akarod a portál archívumában biztos megtalálod a választ.)

2010. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kiderült h nekem is prolaktint termelő agyalapi mirigydaganatom van, de sajna három másik hormonom is túl magas, és számtalan kis ciszta van mindkét petefészkemben azóta kideürlt :(

járok endokrinológiára

2010. febr. 19. 07:31
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!

Megkérdezhetem,hogy melyik 3 hormon szinted volt magas?

2010. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!