Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Neten olvasgattam, és nagyon...

Neten olvasgattam, és nagyon megijedtem! Mi segíthetne?

Figyelt kérdés

Vegán vagyok, ám előfordul, hogy nagyon keveset iszok - tehát a rostbevitelemmel semmi probléma, inkább a folyadékkal. Tegnap reggel keményebbet kakiltam, egyből tudtam hogy azért, mert a napokban keveset ittam. Kakilás közben szúró érzést éreztem. Aztán aznap direkt figyeltem a folyadék bevitelemre, megittam 2 liter vizet. Este megpróbált meghajtani, de nagyon keveset kakiltam, mert féltem, hogy megint fájni fog, ezért ráhagytam, gondoltam majd reggelre jobb lesz. Na ma reggel sikerült is kakilnom. Az elejét egy kicsit megszenvedtem, szúró érzés volt megint, de igazából a tűrhető érzésen belül; de hál' Isten a vége már teljesen egyszerűen, fájdalom nélkül kicsúszott.


(Aranyerem már 16 éves korom óta van, stresszes életvitel miatt, pszichológushoz is jártam generalizált szorongással. Igazából nagyon ritkán van vele problémám.)


A tegnapi meg a mostani kemény kaki után viszont egy kicsit fáj a fenekem. Nem hiszem, hogy az aranyér miatt, az nem ilyen szúró fájdalom szokott lenni (vagy őszintén, nem tudom, tényleg olyan ritkán van vele problémám). Kicsit olyan, mintha felsértette volna a fenekemet a kemény széklet. És nem folyamatosan fáj, csak ha összerántom ott lent az izmot.


Buta voltam, és a neten olvasgattam. Nagyon megijedtem, hogy milyen problémák lehetnek abból, ha a kemény széklet miatt egy kicsit szétszakad a bőr! Esetleg valami praktika van, hogy hogyan tudnám a gyógyulást gyorsítani? Aranyér kenőcsöm van itthon, azzal kenegetem tegnap óta, mert jó zsíros.



2022. júl. 4. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondolod. Ne erőltess semmit, van aki 2-3 naponta kakil. Figyelj a folyadékbevitelre, ne rántsd össze az izmaidat és tereld el a figyelmedet tudatosan. Amíg rágondolsz, addig is bebeszéled magadnak, közbe meg nagyon nagy valósznűséggel csak kicsit megerőltetted. Sétálj egyet, jógázz, nézz sorozatot, nézz filmet, találkozz barátokkal stb. Amint elfelejtkezel róla el fog múlni az érzés.

Ha meg nem múlik napokig, erősödik a fájdalom, menj el a dokihoz és ne neten olvasgass.

2022. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Az segíthetne, ha nem a neten keresnél rá a szimptómáid alapján, hogy mi bajod van. Menj el a körzeti orvoshoz. Igen, tudom, várni kell, és azt senki sem szeret. De ne akard önmagadat diagnosztizálni.

Ezt nem csak mint egészségügyis mondom, hanem tapaszlatból is. Még amikor fősulis voltam, egyszer betegen rákerestem a neten a szimptómáim alapján, hogy lehet mi bajom. A google a barátod - mondják sokan. A google-es keresgélés alapján rákos voltam, vagy egy olyan fertőző betegséget kaptam el, ami Európában nem honos.

Persze nem volt a valóságban komoly bajom.

2022. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és megnyugtató válaszokat! Most attól kezdtem el aggódni, hogy végbélrepedésem van. De nézegettem a tüneteket, és néhányategyáltalán nem tapasztaltam: vérzés, egész székelés közbeni fájdalom (csak oldalt fájt, csúnyán mondva a lyuknál), valamint ülés közbeni fájdalmat sem észlelek.
2022. júl. 4. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Ami segít: vegyes táplálkozás, megfelelő folyadékbevitel, orvos felkeresése, saját kaptafánál maradás.
2022. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, vegán életmódot folytatok, így a vegyes táplálkozással nincsen problémám. A folyadékbevitellel bevallom szoktak problémáim lenni. A saját kaptafánál maradás dolgot meg nem értem...
2022. júl. 4. 13:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hidd el, mindenkivel előfordul időközönként, nem csak most veled. Ez előfordul akkor is, ha nincs aranyere az illetőek. Te is tudod,hogy mit hibáztál (keveset ittál) - oltárian kicsi az esélye, hogy csak ennyi tünettel bármi komoly problémád lenne. Hagyd abba az olvasgatást és tereld a figyelmedet. Igyál eleget, mozogj, egyél, stb és nem lesz probléma. Még az segíti a könnyebb ürítést ha egy kis fellépőre teszed a lábadat székeléskor (lehet több helyen is venni, de ha nincs rá való, akkor egyszerűen egy cipősdobozt tegyél tele pl újsággal és arra tedd a lábad - akár oldalára is fordíthatod, úgy magasabb és még könnyebben kicsusszant...).
2022. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás: "A suszter maradjon a kaptafánál!" Azt jelenti, hogy ami a saját szakmád, azt műveld magas szinten és ha nem vagy proktológus, akkor ne diagnosztizálj magadon olyan betegségeket.
2022. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kicsit kiegészíteném, kijavítanám a fájdalom érzetét. Szóval csak akkor fáj, ha összerántom az izmot. De akkor sem maró, szúró érzés, mintha meg lenne repedve a bőr, hanem inkább, mintha egy izom fájna.
2022. júl. 4. 14:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg még annyit hozzátennék, hogy kakilás után rögtön elmúlik a fajdalom. Meg nem folyamatosan fáj, hanem csak mikor a keményebb, vastagabb rész jön ki
2022. júl. 4. 16:42
 10/11 A kérdező kommentje:
Már annyira idegeskedek, hogy ma épphogy csak ettem valamit. Nagyon sok tapasztalatot olvastam erről a végbélrepedésről, és borzasztóan megijedtem..
2022. júl. 4. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!