Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A végbélrepedés mindig vérzik?

A végbélrepedés mindig vérzik?

Figyelt kérdés
Szúró érzést érzek kakilás közben, utána pár perc múlva el is múlik. Ma panaszom nincs, nem vérzik, nem ég. Egy pár napja keményebbet kakiltam, akkor éreztem először. Azóta egyáltalán nem kemény a székletem, sőt. Aranyerem van, de nem hiszem, hogy az lenne, az ha fáj (ritkán), nem ilyen.

2022. júl. 6. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, általában mindig vérzik mert annak a sebnek belül egyszerűen nincs elég ideje rendesen begyógyulni szóval mindig ugyanaz a seb reped fel újból és újból.


Arra figyelj hogy nagyon puha legyen a székleted hogy lehetőleg ne repedjen újra + sok sok víz.

2022. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 3 napban már nem fájt. Viszont az is igaz, hogy nagyon törekszem a puha székletre. Napi 2 l víz. Meg vegán is vagyok, úgyhogy a rost bevitelemmel nincs probléma. A mai nap már volt egy kicsit „keményebb” rész is (nem kemény, de nem is híg szóval olyan normális), és nem fájt. Viszont azt vettem észre, hogy nagyon félek, hogy megint fájni fog, ezért borzasztóan rástresszelek. Mint pl ma. Kicsit megijedtem, hogy nehogy megint fájjon, ezért olyan volt, mintha egy kicsit visszatartottam volna.
2022. júl. 9. 09:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne tartsd vissza, akkor megint székrekedésed lehet, valószínű, hogy még nincs úgy baj, csak a kemény kaki miatt fájt.
2022. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!