Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a csuklyásizmom...

Nagyon fáj a csuklyásizmom nagyobb biciklizésnél vagy motorozásnál, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Most lett meg a motorjogosítványom, és ahogy elkezdtem motorozni már 10km alatt nagyon fáj a csuklyásizmom. A nyakamtól jobbra balra. Eddig bicikliztem és ott is volt, hogy igaz ott már kicsit nagyobb távon 20km után ugyan úgy elkezd fájni. Nagyon kellemetlen nem csak sajog, hanem szabályosan megfeszül és fáj. Biciklivel amikor balatontkerültem akkor már a vége fele olyat is érzetem mintha ilyen hideg tűvel is bele-bele szurkálnának. Esetleg menjek el masszőrhöz kimaszíroztatni, vagy testartásbeli probláma, vagy milyen úton induljak el? Sajnos ezekre lazítani ülök fel, de így élvezhetetlen sajnos.

2022. júl. 12. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg gyógytorna lenne rá jó.

Ortopédián egy vizsgálattal ez megválaszolható.

A masszázs amikor rossz tartás okozta izomfájdalom van, nem feltétlenül jó megoldás, mert valamelyik izom nem elég erős, és hamar kifárad , befeszül, de be is gyulladhat.

Fokozatosan kell neki felépülni, erre jó a gyógytorna.

Gyógymasszázst is írhatnak fel, ha szükséges,ott tudják majd hogy mit-hogy kell rajtad nyomkodni

2022. júl. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!