Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a baj az alacsony vérnyomás...

Mi a baj az alacsony vérnyomásra való gyógyszerekkel? Miért nem adják őket a betegeknek? Miért nem kezelik ezt a betegséget?

Figyelt kérdés
Van, amikor sportos életmód és elegendő víz ivása ellenére fennáll. A koffein nem mindenkinek megoldás, pl. ha másik alapbetegség miatt nem szabad...
2022. júl. 15. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha alacsony a vérnyomásod, kapsz sót (NaCl) az ábécében vény nélkül...
2022. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a sós ételeket és nem is ehetem más betegség miatt.


Nekem sajnos majdnem minden sós.


Bár a nátriumszintem jó szokott lenni.

2022. júl. 15. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát mit ehetsz?
2022. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Édesburgonya, cukkini, barna rizs, bulgur, köles, sovány húsok (nem minden nap!), sovány túró, sovány halak, szejtán enyhén sósan, nagyon enyhén fűszerezve. (Mondjuk szeretem az enyhe ízeket.)

Zabkása minden mennyiségben, de házilag elkészítve, vízzel, esetleg növényi tejjel.

Cukor tilos.

Alkohol tilos.

Kávé tilos.

Fekete tea tilos.

Zöld teát lehetőleg kerülni.

Inni csak vizet, esetleg gyümölcsteát, rooibost, stb nem koffeineset, de keveset.


Stb, de kevés dolgot és ilyenek az iránymutatások.

Egyébként embertelen.


Vagy mire gondoltál? :D

2022. júl. 15. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez tényleg embertelen. Hát akkor a B) terv, hogy bosszantsd fel magadat ilyenkor valamin. Pl. köss bele valakibe vagy kezdj el politizálni.
2022. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát amikor jön a rosszullét, akkor nehéz.


Szeretnék annyira jól lenni, hogy bírjak egyhelyben állni vagy hogy melegben se legyen baj. Ehhez valami gyógyszer kellene.

2022. júl. 15. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen alapbetegségeid vannak?
2022. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen egyszerű az ok: mert nincsenek ehhez (otthon is almkalmazható) gyógyszereink. A vérnyomást kórházi körülmények között is fokozott folyadék bevitellel, azaz infúzióval lehet. Ha már erre sem reagál, akkor perfúzorban adható noradrenalin, de ezt csak szigorúan meghatározott, folyamatos adagokban lehet adni. Jellemzően intenzív osztályon adják ezt, ha már mással nem lehet tartani a vérnyomást.
2022. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De amikor az ember már óránkéntinél is gyakrabban megy pisilni, de a vérnyomása még mindig 90/60, akkor nem lehet azt mondani, hogy a folyadékhiány miatt.
2022. júl. 30. 09:00
 10/11 anonim ***** válasza:
A víz kimossa az elektrolitokat, muszáj pótolni. Naponta egy csipet sót meg egy csapott teáskanál cukrot tegyél egy kancsó/flakon vízhez, amiből inni szoktál. A kezelőorvosoddal bátran beszéld meg, hogy mit gondol, de szerintem ennyi így a nyáron nem okozhat bajt.
2022. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!