Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap csináltam korona vírus...

Tegnap csináltam korona vírus gyorstesztet ami halvány pozitív lett. Bementem a sürgősségire ott pedig full negatív volt a teszt. Most ezt nem nagyon értem. Most nem tudom eldönteni kinek higgyek..?!

Figyelt kérdés
2022. júl. 19. 06:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ettél, ittál, cigiztél előtte? Mert ennyi elég, hogy negatív legyen.
2022. júl. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem semmit . Orbol vettek a mintát a kórházba
2022. júl. 19. 06:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De emiatt minek rohantál a sürgősségire?


Anyukámnak meg otthon lett (már) negatív. A kórházban pedig pozitív.

Elkülönítve műtötték meg.



Valószínűleg pár nap múlva ott is pozi lenne, ha a tüneteid vannak.

2022. júl. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
De tényleg, miért mentél be? Hogy biztosan megfertőzz még pár embert? Gratulálok felelősségteljes viselkedés.
2022. júl. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy melyik teszt milyen volt? A tesztek bizony néha mutathatnak hamis eredményeket. Nekem 3 negatív tesztem is lett, amikor fertőzött voltam.

Ráadásul nem is minden teszt méri ugyanazt. Ha ellenanyag (antitest) tesztet csináltál, ha az halványan negatív, az azt jelenti, hogy régebben (vélhetően több hónapja) fertőzésen estél át. Vagy azt, hogy fertőzött vagy kb. 5-6 napja.

Ha antigén gyorsteszt lett otthon halvány piros, az egyrészt lehet hamis pozotív eredmény, de jelentheti azt is, hogy tényleg akkor volt a szervezetedben némi vírus.

A legbiztosabb egy PCR teszt lenne, csak ugye az meg drága...

Viszont én a két teszt közül a kórháziban jobban hinnék.

2022. júl. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért képes voltál a sürgősségire menni?


Nem minden teszt mutatja amúgy ki...

2022. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tüneteid, ha igen csinálj még egy tesztet. Egyébként meg ezért nem kell sürgőségi rendelést leterhelni.
2022. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Februarban koronassak voltunk, 4 gyors tesztbol 2 negativ, 2 pozitiv lett.. aztan csinaltattam egy laboros hatosagit, es pozitív lett.
2022. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az antigén gyosteszt csak kellően nagy vírusszámot tud kimutatni. A vírusok meg nem egyenletesen vannak a nyálkahártyán. Kehet, hogy otthon pont belenyúltál egy "víruspacába" a torkodban. A kórházban meg nem. Ha erős pozitív után lenne negatív, az fura. Így nem az. És persze lehet, hogy pont hibás volt a teszt.
2022. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!