Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért jön a szemhéjam alól...

Miért jön a szemhéjam alól levegő orrfújásnál?

Figyelt kérdés
Orrfújásnál érzem hogy szökik a levegő a bal-alsó szemhéjam alól a levegő. Kicsit megijedtem.
2010. szept. 22. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Azt te csak úgy érzed, ilyen nem létezhet.
2010. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon úgy érzem. De köszönöm a választ.
2010. szept. 22. 08:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor te is képes lehetsz arra amit a tv-ben láttam egyszer. Egy fickó felszívta a tejet az orrán és a szeme alsó részén meg kilőtte, nagyon vékony sugárban. Ő azt mondta hogy neki valamilyen csatornája nyitott, ami másnak zárt.
2010. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és az elsőnek meg azt üzenném, hogy egyáltalán nem lehetetlen.
2010. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak úgy érzed, De ha tartósan fennmarad ez az abnormális érzés, akkor menj el a fül-orr-gégészetre, mert lehet valami melléküreg-gyulladás.
2010. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
zombi vagy
2010. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A könnycsatorna kapcsolatban áll az orrüreggel szóval bizonyos esetekben át lehet fújni rajta; a szemész is végez könnycsatorna-mosást ha el van tömődve, ilyenkor a szemhéjon lévő nyílásba fecskendeznek folyadékot ami befolyik az orrüregbe.
2010. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12:55-nél a pont. A könnycsatorna és az orrüreged össze van kötve. Ezért van pl. az is, hogy ha sírva fakadsz, azonnal az orrod is csurog. Azért mindenképpen mutasd meg a problémádat fül-orr gégésznek vagy/és szemészorvosnak, mert az tényleg nem hétköznapi dolog, ha szelel a könnycsatornád :=)
2010. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nyugi, nem csak neked van ilyen "problémád".

Nekem is orrfújásnál (nem mindig) jön ki a levegő a jobb szememből. Kb 2 éve vettem ezt észre. Amikor elmeséltem anyámnak, nemigen akarta elhinni, de úgy látszik mégis van ilyen. :D

2016. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem is jön orrfújásnál a belső szemzugból vagy könnycsatornából a levegő. Elég idegesítő. Esetleg talált már valaki erre magyarázatot vagy megoldást. Köszi
2018. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!