Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mozgás, séta egészséges...

A mozgás, séta egészséges stb. Miest kimozdulok 100 felett van a pulzusom. Így is egészséges?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Okosórával mérem a pulzust + itthon vérnyomásmérővel. Amikor fekszek 70-90 közt ugrál a pulzusom. Miest sétálok egy kört a házban újra lefekszek és megmérem mérővel már 100. Ha kimegyek az utcára is folyamat nem megy 100 alá. Elég sokat sétálok és emiatt nem merek kimozdulni otthonról. Lehet a borzasztó meleg miatt? Mi lehet az oka? Így részemről egészségtelen a kimozdulás?
2022. júl. 24. 23:35
A kérdező szavazást indított:
Ez sehogy se normális de attól mozdulj ki mert az így sem árt
Ez nem normális és ne mozdulj ki ameddig meg ez nem gyógyult
Ez a meleg miatt van. Mozdulj ki nyugodtan
A meleg miatt van és nem érdemes kimozdulni
5 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
175cm és 62kg vagyok. Viszonylag vékony. Régen sokat edzettem de májustól semmit. Ez közre játszhat?
2022. júl. 24. 23:36
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nagyon sok minden közre játszhat a pulzusod kialakításában. Az, hogy ugrál egy ember pulzusa alapvetően normális is bizonyos keretek közt. Ha mozogsz akkor nyilván magasabb a pulzusod, ha pedig nem vagy hozzászokva a testmozgáshoz akkor a kilengés nagyobb is lehet ha hirtelen intenzív testmozgást kezdel végezni.


A szavazásnak nincs értelme ilyen formában mert semmilyen részletes információt nem adtál meg magadról, de ha még meg is adtál volna, itt senki nem orvos, hogy tanácsokat adjon.


Elsősorban is konzultálj a háziorvosoddal.

2022. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
100-as pulus séta közben normális. 70-e nyugalmi pulzus szintén..
2022. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
+ figyeled is az is emeli
2022. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem ártalmas kimozdulni?
2022. júl. 24. 23:52
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen normális a pulzusod, az órádat kukázd ki és mozdulj ki minél többet.
2022. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Általában egy ember a nap nagy részét nem pihenve tölti. (munka, vásárlás edzés stb) szóval a nap nagy részében 100 fölött van a pulzus. És csak otthon megy lejjebb. Ez nem megterhelő a szívnek?
2022. júl. 25. 00:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan sétálj
2022. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De megterhelő. Minden edzés is megterhelő, mégis csak az lesz erős és annak lesz jó állóképessége, aki sportol, nem annak, aki a szobában kikíméli az izmait.
2022. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

A séta maximum 85 felettieknek vagy nagyon súlyos betegeknek mozgás. Egyébként annál több kell.



Én rendszeresen sportolok, 45-65 a nyugalmi pulzusom, de 110 körül van gyaloglás közben, intenzív gyaloglásnál már 120 körül. Normális hőmérsékleten.


Szerintem a tiéd normális.



NE kukázd az eszközödet, nyugodtan figyeld rajta a pulzusodat, tök érdekes dolog. Nyugodtan érdeklődj, ha kérdésed támad. Javaslom a Quorát, ha tudsz angolul, ott olvasgass, mert ott normálisan képesek válaszolni a kérdésekre, nem úgy, mint itt.

2022. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!