Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A transzneműség biológiai...

A transzneműség biológiai szempontból egészséges? (injekció)

Figyelt kérdés

Hogyan hat a szervezetre, hogy tulajdonképpen direkt felborítják az addig x évig működő hormonháztartását és utána teljesen más arányokkal kell működnie? Ez nem befolyásolja az illető élettartamát?

Nekem kicsit olyan, mint amikor régen a balkezeseket átszoktatták jobbra és utólag kiderült, hogy ennek is úgymond nyoma maradt az agy fejlődésében.

Laikus vagyok, látszik, de ez egy safe space kérdés, úgyhogy a gyűlölködők ne is próbálkozzanak! :)



2022. júl. 17. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hoyg az illetö esetleg (ESETLEG!) rövidebb ideig él, de addig elgalább úgy tud élni, ahogy neki a legjobb
2022. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

A fö különbség, hogy nemváltás csak felnöttek esetében lehetséges, a balkzesség átszoktatása meg kisgyerek korban történt.

Nem valószínü, hogy az agyban bármilyen szerkezeti változást okoz egy hormonkezelés felnött korban

2022. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy ez engem is érdekel. Nem olvastam még erről hiteles infót és örülnék neki ha tudna valaki linkelni vagy ilyesmi.

Nekem is van egy olyan megérzésem hogy biológiailag ellentétes hormont nagy mennyiség adagolni, majd teljesen átszabatni magadat nem feltétlenül a legjobb a szervezetnek hosszútávon. Valószínűleg attól is függ, mennyit vállal be, érez szükségesnek valaki, pl már elérhető, hogy akar az arcszerketed is átplasztikázzák, de akiket velem a közösségi médiában szembe jönnek ők általábancsak mellüket és a nemiszervüket műttetik/akarják műttetni, már amennyitlehet tudni. Talán lehetséges a modern életvitelünk mellett ez már majdnem mindegy. Nyilván lelkileg más kérdés, az rosszabb ha masként kellene élnie mint aminek érzi magát.

2022. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a hibákért már egy napja fent vagyok mindjart kidőlök 😅 (előző)
2022. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valójában legalább 3 opciót kellene számításba venni:

1. Változtatás nélküli helyzetben folyamatos pszichológiai nehézségekkel küzdve leélt élet. Várható depresszióval nehezített, rosszabb életminőség. Fokozott esély tudatmódosító szerek használatára.

2. Változtatás nélküli helyzetben kialakult lelki krízis, tinédzserkori vagy fiatal felnőttkori öngyilkosság.

3. Pszichológiai támogatás mellett, hormonokkal segített váltás, ami jobb életminőséget teremthet.


Nem véletlen, hogy az emberek jelentős része az utolsó változatot preferálja.


"felborítják az addig x évig működő hormonháztartását"

Ne vedd biztosra, hogy minden cisznemű embernek szuperül működne a hormonháztartása.


"régen a balkezeseket átszoktatták jobbra és utólag kiderült, hogy ennek is úgymond nyoma maradt az agy fejlődésében"

Még nem láttam senkit, aki elhülyült volna a hormonkezelés hatására.

A valódi tudományos bizonyítékok azt támasztják alá, hogy a páciensek élete javul az orvosi segítséget követően.

2022. júl. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
30%

A hormon terápia biológiai szempontból egészséges és biztonságos. A transzneműség nem egy biológiai állapot.


Ilyen kérdést a menopauza kapcsán is feltehetnél, de nem teszel, ugyebár.

2022. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Még 2007 körül egy ismerősöm meglépte ezt az egész folyamatot, és akkoriban az orvosok mondták, hogy akár 10 évvel is csökkenhet az élete, és romolhat az életminősége.


Ő férfiből lett nő, kenhető ösztrogént kapott, annyit tapasztalt, hogy amikor használta az ösztrogént gyenge volt, ment a hasa, hőhullámai voltak stb, szóval ő pár év után leállt.


Azóta nem tartom vele a kapcsolatot, ez már egy régi sztori.

2022. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 harminezer oxigén ***** válasza:
90%

#7

Én saját tapasztalatból írok. 2020.04.14-e óta vagyok HRT-n. Az engem kezelő orvos mindent elmondott, hogy mik a hrt mellékhatásai, a csökkent élettartam nem szerepelt köztük, pedig elég hosszú ez a lista. Nem mellesleg nagyon sok vizsgálaton átesünk mire az első dózist bevesszük (képalkotó vizsgálatok, genetikai vizsgálatok, hormon szint vizsgálatok, nagylabor stb) és rendszeresen járunk kontrol vizsgálatokra hogy minnél kissebb legyen a kockázat. Orvosi felügyelet mellett, betartva a doki utasításait minimálisra lehet csökkenteni a kockázatokat. Mint mindennek ennek is vannak kockázatai, mellékhatásai. Ezt mindenkinek saját magának kell mérlegelnie.


Niki

2022. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
A 7-es garantáltan nem mond igazat.
2022. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kockázatok, de ez full egyénfüggő, nem hiába van transzformáció előtt full kivizsgálás, mint ahogy a 8-as írta, és utána is ajánlott a folyamatos kontroll.


Közvetetten kihatással lehet az életminőségre, így az élettartamra is.


De ezt majd 50-100év múlva lehet rendes vizsgálatokkal alátámasztani, amikor "kinevelődött" pár generáció.

2022. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!