Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menjek vele orvoshoz vagy...

Menjek vele orvoshoz vagy hagyjam benne a bőrömben a ceruza hegyét?

Figyelt kérdés

Szóval, olyan 15 éve egy ceruza beleállt a csuklómba és beletört a hegye a bőrömbe/testembe. Mivel ekkor olyan 10-11 éves körül lehettem, csak megijedtem és nem törődtem vele tovább. Szüleim annyira nem figyeltek sose rám, szerintem soha nem tűnt fel nekik ez. Nem is szóltam senkinek, mert féltem is kicsit tőle vagy magam se emlékszem már miért.

Na, azóta is bennem van, látszik is hogy hol van, bár halványan. Nincs kint egy része se meg semmi, szóval benőtt a bőrömbe.

Szerintetek mostmár hagyjam, vagy kérdezzek meg orvost róla? Bár csak ezért nem akarok orvoshoz menni... Nem zavar egyébként meg semmi, csak hát na. Abnormális kissé :D

Nem hinném hogy fel tud oldódni vagy ilyesmi, nem? Sima mezei grafitceruza. Nincs benne káros anyag?



2022. júl. 25. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy gyakoribb mint hinnéd. Nekem is van az ujjamban egy kék ceruzahegy. Nem lesz tőle semmi bajod, én nem mennék ezzel orvoshoz.
2022. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A grafit pont egy olyan anyag amit befogad a szervezet, épp emiatt tudott megmaradni és nem gyulladt be, nem lökődött ki.


Ha legközelebb orvosnál jársz, kérdezz rá, alapvető orvosi tudást igényel tehát még egy fogorvos is tud helyes választ rá.


Mivel nem vándorolt benned az évek alatt, ezért esélyes hogy maradhat, amúgy egy 2 perces beavatkozás ha mégis el kell távolítani.

2022. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Annak örülök, köszönöm a válaszokat!

Emlékszem, hogy pár éve rákerestem, de akkor is hasonló infókat találtam. Most párom kérdezett rá, és elbizonytalanodtam. Aggódott, hogy a grafit nem e okoz valamit hosszú távon.

2022. júl. 25. 14:31
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Jól jöhet még, ha pont kéne egy ceruza, de nincsen.
2022. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!