Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hepatitis B oltást 7....

A hepatitis B oltást 7. osztályban hova adják? És kötelező?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
vállba (izomba) adják, és úgy tudom, hogy kötelező. legalábbis amikor annó én kaptam, akkor nem volt mese. beírták az ellenörzőbe, hogy a szülők küldjék be az oltási könyvet mert 2 nap múlva oltás, azt csókolom.
2010. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem parás,ugye?Fáj?

2010. szept. 22. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező. Ez nagyon fontos oltás. Vállizomba adják és ne vészes. A teljes védettség 2 oltásból áll. 8.-ban is lesz egy.
2010. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hetedikbe 2-t írtak,szeptemberben és márciusban.
2010. szept. 22. 18:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem,mert tavaly egy 8.osnak felakadt tőle a szeme,meg kifehéredett.
2010. szept. 22. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem semmi bajom nem volt soha az oltásoktól, egyébként egyiknek sem nagyobb a "rizikófaktora" mint bármelyik másiknak. nem kell parázni :) -csak ne feszítsd be, utána pedig dörzsölgesd a vattával a szúrás helyét pár percig, akkor nem valószínű hogy felduzzad
2010. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha befeszítjük mi történik?Am köszi mindenkinek!
2010. szept. 23. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:
ha befeszíted nagyon fog fájni az oltáskor és utána is, ha meg nem dörzsölgeted a szúrás helyét előfordulhat, hogy "összeáll" az anyag a szúrás helyén és beduzzad és még sokáig fájni fog a helye, tesóm így járt az egyik HPV oltása után, persze ez semmi komoly következménnyel nem jár, csak kellemetlen :) (15.38 és 20.49 es vagyok)
2010. szept. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!