Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ideig ajánlott orrspray...

Mennyi ideig ajánlott orrsprayt használni? Egyszer olvastam valahol, hogy 5-6 napnál tovább nem igazán ajánlott semmi féle orrsprayt használni. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

Kaptam, azaz a fül-orrgégész, aki kb két héttel ezelőtt megvizsgált, felírt nekem egy orrsprayt(Mometason Sandoz 50mikrogramm) és azóta használom naponta kétszer, azaz ébredés után és lefekvés előtt. Ez a későbbiekben nem okozhat problémát, miután abbahagyom a használatát? Mert egyébként a doki azt mondta, hogy használjam el az egészet, mert csak akkor fog hatni, de mint mondtam már két hete használom és amúgy is még jócskán van a tartályban, tehát ha folytatom, akkor még eltarthat egy ideig.

Egyébként eddig nem igazán vettem észre változást, vagyis hogy nem javult tőle az állapotom, de azt mondta csak akkor fogok javulást észlelni, ha elhasználok belőle legalább 1 dobozzal. A panasz állandó orrdogulás volt.

Ti mit tanácsolnátok? Nyilván nem orvosi szakvéleményt követelek, de kíváncsi lennék, nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban.



2022. júl. 30. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt az orrspray-t,allergiára van és nekem nagyon bevált.Használd míg el nem fogy nyugodtan.Nem okoz semmi problémát.Már tengervizes orrspray-t használok és ezt lehet mindig mert nem gyógyszeres mint a Mometason.

Ha elfogy és visszajön a problémád akkor próbáld ki az Aquamarist,nekem bevált.

2022. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos utasítása szerint használd.


Viszont arra figyelj oda, hogy ne szokj rá, mert - hidd el nekem, sajnos tudom - az borzalom... Nekem már levegőm sincs állandó orrspray-zés nélkül, évek óta, és bárhogy próbálom, nem sikerül abbahagyni.


(De még egyszer: felírt orrsprayt, orvosi utasítás szerint használni, az teljesen más!)

2022. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!
2022. júl. 30. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a normál orrsprayre vonatkozik, ez egy teljesen más típusú orrspray allergiára, ezt lehet hosszú távon is használni
2022. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es

Rendben. :D

2022. júl. 30. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Én három dobozzal használtam el orcseppfüggőségre írta az orvos. Amíg használtam, addig jó volt, de azóta dugul az orrom. Állítólag nem okoz függőséget, de a problémámat nem oldotta meg.
2022. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!