Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Darázscsípés esetén mi a...

Darázscsípés esetén mi a teendő? (Ezelőtt még sosem csípett meg-legalábbis nem emlékszem rá)

Figyelt kérdés

Reggel megyek a városházára busszal, szállok le, erre valami(darázs) odaszállt a két ujjam közé én meg ijedtségemben összeszorítottam a kezem és jól megcsípett.

Eléggé fáj még, fel is van dagadva.

Nem vagyok rá allergiás, de azert elég rossz érzés.

Engedtem rá hideg vizet, most itt ülök a városházán, mert elkell intéznem egy két dolgot, de a fájdalom nem igen csillapszik.

Nem vészes amúgy, de azért zavar. Kb egy órája csípett meg.

Mit csináljak vele? Vagy majd elmúlik?



2022. aug. 3. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs komoly reakció akkor semmit, majd elmúlik.
2022. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es

Oké.

Hát nem tudom mi számít komoly reakciónak.

Rohadtul fáj, de amúgy jól vagyok.

Mondjuk, ha nem lesz komolyabb probléma akkor kibírom nem arról van szó, csak kíváncsi voltam, hogy ez mennyire súlyos, mert ezidáig sosem csípett meg darázs.

2022. aug. 3. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenekre gondol, hogy fulladás meg hasonlók.
2022. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Kalcium pezsgőtabletta. Ha a fájdalmon kívül más bajod nincs, akkor rendben van. Patikában vagy drogériában vehetsz rovarcsípésre való krémet. Arra készülj fel, hogy később borzasztóan fog viszketni.

N

2022. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
👍👍👍
2022. aug. 3. 10:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki!
2022. aug. 3. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Savas dologgal kell bekenni, hogy elmúljon a fájdalom (vöröshagyma, ecet, citromlé) és nem árt egy kálcium sem, az leviszi a dagadást.
2022. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, már rendben vagyok!

Túléltem. :D

2022. aug. 3. 14:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!