Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » TB munkanélküli esetén jár?

TB munkanélküli esetén jár?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen kb 14 napja, tegnapelőtt voltam jelentkezni munkanélkülire, az 1 évem megvan csak még egy papírt kikell kérnem az előző munkahelyemről, így végül nem utasították hanem valami hiány által függőbe van míg be nem viszem a papírt. Olyan kérdésem lenne hogy ugye felmondás utan 45 napig tart még a tb-m de így is hogy közben bejelentkeztem munkanélkülire, és hogy ott függőben van míg benem viszem a papírt? Volt melóhelyre majd csak pénteken tudok bemenni.

2022. aug. 3. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha 45 napig jár, akkor gondolom jár. Illetve munkanélküli alatt is jogosult vagy. Ha hamarabb megkapod, akkor is ugyan ez, csak az a 45 nap lesz rövidebb, attól lesz tb-d. Viszont a papirral nem árt sietni, eltarthat egy ideig, mire engedélyezik a munkanélkülit .
2022. aug. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"1 évem megvan "

45 nap passzív időszak (járulék fizetése nélküli időszak) addig van, amíg a megszűnt jogviszonyod fennállt. Ha ez rövidebb ideig állt fenn, mint 45 nap, akkor a rövidebb ideig van passzív időszakod.


Az álláskeresési járadék folyósításának időszaka alatt biztosított vagy, azért nem kell külön járulékot fizetni. Ha például augusztus 03-án kérvényezted az ellátást, és tuti, hogy jogosult vagy rá, akkor mindegy, hogy mikor teszel eleget a hiánypótlási felhívásnak, augusztus 03-ától kapod az ellátást, tehát akkor már biztosítottnak számítasz így nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB"). A munkaügyi központ augusztus 03-ától bejelent a NAV-hoz, mint biztosítottat. Onnan fogják tudni, hogy nincs még járulékfizetési kötelezettséged.

2022. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!