Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az, amit érdemes lenne 3...

Mi az, amit érdemes lenne 3 hét munkanélküliség esetén elintéznem?

Figyelt kérdés

A felmondásom pénteken jár le, az új munkahelyen augusztus 1-től kezdek (direkt intéztem így).


Amit tudok, hogy:

-Be kell regisztrálni álláskeresőként, azt viszont nem tudom, hogy ezt csak akkor tudom-e, amikor hivatalosan is lejárt a felmondási időm (ami mint írtam, e hét péntek)

-Ha beregisztrálok, akkor a TB folyosításának szüneteltetése (45 nap támogatottság) automatikusan elindul-e

-Ha beregisztrálok, akkor az álláskeresési járulék automatikusan törlesztésre kerül-e

-Ha időközben állásom lesz, a fennmaradó álláskeresésit tudom-e egy összegbe kérni, hogy folyósítsák?


2022. júl. 4. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

-nem kötelező beregisztrálnod álláskeresőnek.

-Ledolgozott napjaid függvényében még biztosított maradsz pár hétig felmondás után is.

-ha találsz melót, akkor a ki nem fizetett álláskeresési 80%-át tudod igényelni.

2022. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Élvezd a nyarat.
2022. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyin kellenek a a cég által kiadott papírok, mint pl az a nyilatkozat, hogy van-e valamilyen letiltásod, valami a TB kiskönyv, ezeket gondolom még nem adták oda, mivel ezt szokás a felmodás után kipostázni. Bizonyítványaidat is kérni fogják

Addig meg nagyon nem tudsz mit tenni.

Áláskeresési járulékot meg majd megmondják mikor küldik, nálunk itt elvileg hónap végén, de nem kapkodják el, én tavaly december közepén regisztráltam, és január végén kaptam csak pénzt. A fennmaradót pedig akkor kérheted, mert erről nyilatkozni kell, mikor visszamész a határozatlan idejű munkaszerződéseddel, ilyenkor visszadaják a TB kiskönyvedet is, amit addig ottfogtak.

2022. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!