Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónaljban lehet tumor? Infó lent

Hónaljban lehet tumor? Infó lent

Figyelt kérdés
Kb. két napja vettem észre egy kb.1 centi nagyságú dudort a hónaljamban, mélyen a bőr alatt, tisztán érzem hogy ott van, a kezemmel tudom mozgatni... Semmim nem fáj és semmi problémám nincs, de nagyon aggaszt. Lehet ez tumor? Mit tegyek? Segítsetek, nagyon félek! 18/L
2010. szept. 23. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:
az nem az, mindenkinek van
2010. szept. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is, ne aggodj feleslegesen, hanem higgadtan nezd meg mind a ket honaljadat. Mind a ket honod alatt ott van a dudor? Egyforma nagysaguak? Ha szoktad borotvalni, akkor nem valamelyik szortuszo gyulladt be es kezdett befele menni? Jo, ez igy nem megy - virtualisan nem lehet megvizsgalni egy hoanljat :D

Legyszives, menj el egy dokihoz es mutatsd meg neki. De valoszinuleg semmi gond - csak biztonsag kedveert jobb, ha latja egy doki.

(nekem egyszer egy szortuszo gyulladas indult befele, nem okozott gondot, de a nodoki vette eszre es azt mondta, hogy azert erezzem magam szerencsesnek, hogy nem honapok mulva, amikor mar mutet kellett volna, akkor derult ki, hanem idoben...)

Szoval irany a doki! Es ne izgulj, tumor az nem igy kezdodik!!!!!

2010. szept. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hónalj tele van nyirokcsomókkal, amik elég könnyen beduzzadnak. Emlékszel még, hogy amikor torokfájással elmész a háziorvosodhoz, mindig megtapogatja a nyakadat, füled tövét? Pontosan a duzzadt nyirokcsomókat vizsgálja. Mégsem gondoltad még soha, hogy rákos lennél, igaz? A hónod alatti nyirokcsomók ugyanígy megduzzadhatnak időnként, akár egy sérüléstől az adott oldali kézen (nekem pl. az ekcémámmal együtt változnak. Amikor "lángol" az ekcémám, hatalmasak, sőt kicsit fájdalmasak a nyirokcsomóim is). Egy kis vágás, egy elkapart szúnyogcsípés, stb. mind mind okozhatja a nyirokcsomó duzzanatát.Szóval nyugodj meg, valószínűleg semmi bajod sincs. Ha viszont sehol semmi sérülést, csípést, stb. nem látsz, nincs begyulladt szőrtüsződ, akkor érdemes elmenni a háziorvosodhoz, ő majd kitapogatja és eldönti, hogy kell-e továb vizsgálódni.
2010. szept. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!