Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyógyszertárban lévő vitamin...

A gyógyszertárban lévő vitaminok mind jó minőségűek?

Figyelt kérdés
Mindig hallom, hogy jó minőségű vitaminokat szedjük, de honnan lehet tudni, hogy melyik a jó, ha van 5millió féle? Konkrétan kellene valami, hiány miatt, orvos nem írta fel, csak mondta vegyek valahol belőle. Ami gyógyszertárban van az mind leellenőrzött? Még ilyen edzős boltokban találtam.
2022. aug. 15. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen, ezek természetesen bevizsgált vitaminok, de többnyire felesleges pénzkidobás, mert rossz felszívódásúak illetve jó eséllyel nincs is rá szükséged.


Először is tudni kellene, hogy mire szeretnél vitamint szedni? Megfelelő étkezés mellett ha nincs egyéb betegséged nincs szükség ezekre a gyógyszertári "csodavitaminokra".

Előbb ezt határozd meg vagy ha betegnek érzed magad, konzultálj a háziorvoddal és ő speciálisabb területre irányít ahol vizsgálatokat követően kiderül, hogy szükséged van e kiegészítő vitaminokra.


Én tavaly jártam hepatológusnál és konkrétan azt mondta az orvos, hogy az emberek teljes képzavarban vannak a c vitamint illetően és felülnek a marketingnek, szedik télen az 1000mg dózist miközben 60mg az a mennyiség amire valójában szükségük van, de azt is inkább a náthás, vírusos időszakban. Mindenki vonja le magának a tanulságot.

2022. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Mindegyik jó minőségű, különben nem lehetne kereskedelmi forgalomban kapni.

Más kérdés, hogy van amit érdemes mással kombinálva szedni, vagy éppen nem mindegy az előállítása, mert jobban hasznosul.

Mit kellene szedned?

2022. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A forgalomba hozatalhoz szükséges eljárásokat lefolytatták, esetleg még laboratóriumi ellenőrzést is végeztek (a forgalmazás előtt, EGYSZER). Ennek azonban sok esetben semmi köze nincs az adott készítmény biológiai hatékonyságához.
2022. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A többség nem jó minőségű 😅

Kiadják az engedélyt kb mindenre. Pláne amibe többfélét vegyítenek többnyire egymás felszívódásat gátolják. Semmi értelme. Nem is értem ezek hogy kerülhetnek egy patika polcaira . Keress rá gyógyszerészek biokémikusok előadasaira írásaira meg olvass el pár könyvet a témában melyik vitamin mivel nem jó együtt szedni. Kb 5-10 év múlva te is tudni fogod mit érdemes levenni a polcról. 😅

2022. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vashiányom van, elég rossz volt a leleten, de az orvos nem akart egyből gyógyszert adni rá. Annyit mondott, hogy próbáljam meg feljebb vinni, esetleg vegyek kiegészítő tablettát, ezt is mértékkel, ha nem sikerül felvinnem akkor kúra lesz belőle.
2022. aug. 18. 10:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég hülye orvosod van. Ilyenkor vényre írnak fel vasat ami pár hét vagy hónap alatt megoldja a problémát. Miért neked kell tizszeres áron kisebb hatóanyagtartalmú kétes minőségű vény nélküli etrendkiegészítőket venned mikor van olcsó jó venyköteles vastabletta. Nekem ferro-gradumet tablettát szokott írni az orvos. C vitamint javasolt egyszerre bevenni vele mert javítja a felszívódását. Nem kell több 100mgos a 100mgos is elég vagy helyette ha valami gyümölcsöt zöldséget eszel. Paprika meg kiwi a legjobb c vitamin forrás. Vagy ha nem akarsz tablettát akkor minden ebédre véres meg májas hurka és belsőségeket, sült vért, májat. Nem túl ideális a nyári melegben. De más nem alkalmas vashiány pótlására.
2022. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ez nem gyógyszer. Hanem étrendkiegészítő. Mellékhatása esetleg hasfájás lehet de lehet még az sem jelentkezik

Így nem túl erthető miért nem méltóztat segíteni rajtad a haziorvos. Mit szeretne ha még rosszabb lenne, folyton fáradt lennél, szedelegnél fulladnál, hullana a hajad? Mert ezek a tünetek várhatók.

2022. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elég nehéz most egyébként is elérni az orvost, szerintem nem nagyon akar ilyen apróságokkal foglalkozni... Májat eszek most többet, meg nézegetem mikben található több vas. De köszi nektek, majd lehet nézek másik orvost, aki segítene is.
2022. aug. 19. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Írj nekj egy emailt hogy írja fel a vasat. Ne viccelj már fizetsz tbt. Nem kell udvariaskodni mikor az egészségedről vam szó! Állj ki magadért!
2022. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!