Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztenciát milyen...

Inzulinrezisztenciát milyen vizsgálattal lehet kideríteni?

Figyelt kérdés
Voltam cukorterhelésen, + sima vérvételen. Ezek közül egyiknél sem kimutatható?
2022. aug. 19. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, ehhez a cukorterhelés vizsgálat folyamán az inzulinszintet is kell mérni a cukor mellett.
2022. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1# Értem, és az alap? Mármint cukorterhelésnél?
2022. aug. 19. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia vizsgálat során terheléses vércukor vizsgálatot végzünk, mellyel párhuzamosan mérjük az inzulin szintjét, elválasztásának mértékét és annak változását is. Az inzulin rezisztens személyeknél ugyanis megfigyelhető, hogy a vércukor szint mellett, az inzulin szint is emelkedett értéket mutat.


A vizsgálatot megelőzően legalább 3 napig 150 gramm szénhidráttartalmú diéta tartása ajánlott, a vizsgálatot megelőzően pedig 12 órás éhezés szükséges az éhgyomri vérvételhez.


A vizsgálat a reggeli órákban éhgyomorral történik, igény szerint két, vagy három mintavétellel. Először éhgyomri vérvétel történik, amit egy vércukorszint ellenőrzés követ. Ha a mért érték 7 .00 mmol/l alatt van, a vizsgálat elvégezhető, a páciensnek ekkor el kell fogyasztania egy 75 g glükózt tartalmazó, édes oldatot. Ezután 3 pontos vizsgálat esetén 60, illetve 120 perc múlva történik vérvétel, melyből a vércukorszint vizsgálata után megállapítható lesz a glükóz tolerancia. Ezzel párhuzamosan az inzulin szintet és annak változását is mérjük. 2 pontos vizsgálat esetén a második mintavétel 120 perc után történik.

2022. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3# Rosszul csinálták nálam?

Azért kérdezem, mert vettek vért, majd megitattak velem cukros, citromos vizet. Majd azt mondták, addig hazamehetek, de 2 óra múlva legyek ott, megint vért vesznek. Én 3 kilométert gyalogoltam, gondolom az csökkentette az inzulin és cukorszintet, és talán a citromlé is amit az üdítőbe tettek.

Normális lett az érték.


Vagy lehet rosszul tudom?

2022. aug. 19. 18:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Inzulin és *vércukorszintet.
2022. aug. 19. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy terheléses vércukor mérésénél sem szokták engedni, hogy fizikailag terheld magad. Általában azt mondják, hogy az előtérben ülj le szépen. Inzulinrezisztenciát meg ezek szerint nem néztek, azt egyébként háziorvos nem kérhet tb-re, csak bizonyos szakorvosok. A citromlé nem befolyásolja a cukorszintet, azt csak azért rakják bele, hogy ne legyen émelyítő az oldat.
2022. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6# Értem, köszi. :) Tudom, hogy az oldat miatt van benne citromlé, csak azt hittem csökkenti valamennyire a vércukorszintet.
2022. aug. 20. 08:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,inzulinszintet nem néznek tb alapon,csak maszekon. Ezt egy Synlab-os ismerős mondta kb. 2 évvel ezelőtt. Azóta lehet,hogy változott. És én is úgy tudom,hogy a lehető legkevesebbet szabad sétafikálni,mozogni,mert befolyásolja a mozgás az eredményt.
2022. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!