Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincműtötként nem mehetek...

Gerincműtötként nem mehetek fodrásznak?

Figyelt kérdés
Most jelentkeztem fodrásznak. Még vissza van az egészségügyi alkalmassági vizsgálat, de nagyon félek hogy nem vesznek fel. A lényeg hogy az egész gerincemben vasrudak vannak (gerincferdülés miatt műtöttek), annyi a hátrányom hogy nem tudok annyira lehajolni, de ennyi, semmi másban nem jelent problémát. Ha elmondom, hogy egyébként nincs ezzel problémám, tehát el tudnám végezni a munkát azt elfogadják? :(

2022. aug. 25. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem igen. Egészségügyi alkalmasságin vérnyomásmérés van, kérnek egy friss tüdőszűrőt, meghallgatják a szívedet. Egyes szakmákban, pl konyhás, van székletvizsgálat, máshol kell vinni friss vérképet. Ahol komolyabban nézik a fizikai alkalalmasságot, az pl rendőr, katona, tűzoltó.
2022. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz állni és hajolgatni, napi 4-8-10 órát?
2022. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
1 voltam, úgy értem, szerintem ettől mehetsz fodrásznak, nem lesz gond.
2022. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állást nem írta, hogy nem megy neki, ha megfelelő magasságra állítja a fodrászszéket, nem kell hajolgatni. Söpréshez kell egy nyeles lapát.
2022. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg kérdezd meg a kezelő orvost (pl. aki műtött, vagy az adott osztályt ahol műtöttek, vagy annak útódját), hogy egyeáltalán javasolják-e ezt neked vagy sem. Ők ezt elég alaposan ismerik, hogy milyen következményei lehet akár hosszú távon is. És a legtöbb helyen nem hajtják el az embert egy ilyen kérdéssel. Én pl. 4 és 6 éves korom között jártam valami tüdőproblémával rendszeren kezelésre, és 43 évesen kerestem meg őket ismét, hogy most itt vagyok 43 éves vagyok, és X munkakört ahol gyakran kell légzésvédelmet, illetve friss levegős készüléket használni javasolják-e ezzel a kórelőzménnyel ami nekem volt kb. 40 éve, és készséggel fogadtak és elmondták, hogy okozhat nálam az légzési nehézséget, de ha ezt nem érzem akkor bátran. Ők joban ismerik az egészet.

Ez saját érdeked, feltehetően aki vizsgál alkalmasságra ezzel nem fog foglalkozni, de ha pár év múlva ebből lesz egy komplikációd pl. elmozdul valami és kialakul egy nem műthető gerincsérv akkor csak pislogni fogsz és tekernéd vissza az idő kerekét, hogy hú ezt jó lenne visszacsinálni.

2022. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!