Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csinálnak az emberek...

Miért csinálnak az emberek még mindig COVID tesztet?

Figyelt kérdés

Úgy ertem, hogy ha valaki megfázik, miért rohan a patikába tesztért? Komolyan nem látom a logikát benne. Ha beteg vagyok, otthon maradok, min változtat az, hogy a teszt milyen eredményt mutat? Nincs rá más gyógymód, mint egy sima megfázásra, akkor mi értelme?


Illetve ha csinálsz tesztet, bejelented vagy csak szimplán otthon maradsz?



2022. aug. 26. 11:20
A kérdező szavazást indított:
Én se értem mi értelme, én nem csinálok tesztet
Csinálok tesztet, de csak otthon kipihenem akár pozitív, akár negatív
Csinálok tesztet, bejelentem ha pozitív es így szivatom magam a hivatalos karantennal
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező én sem értem miért nem mindegy:)Ha beteg vagyok úgysem megyek sehova,alap.
2022. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Szoktam csinálni. Egyrészt azért, mert van még egy jópár otthon, amit kaptam, de év elején lejár. Másrészt meg azért, mert munka miatt rendszeresen tesztelnek. Az hivatalos, lejelentik. Na, most ha nekem otthon +, akkor eleve nem megyek el, nem lesz hivatalos, és magamnak intézhetem.

A sors fintora, hogy amikor covidos lettem, pont hivatalos lett. Úgy alakult, hogy az otthoni tesztem - lett, illetve nem igazán covid tünetek voltak. Mivel egy műtét után voltam, ki akartam zárni, hogy valami műtéti szövődmény, vagy kórházi fertőzés, ahhoz viszont fel kellett hívnom az orvost. Kizárták, majd újra teszteltem, ami már erős + volt. Akkor már értelmetlen lett volna "titkolni".

2022. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

"Nincs rá más gyógymód, mint egy sima megfázásra, akkor mi értelme?"

Van rá más gyógymód, és egy sima megfázás sokkal kisebb eséllyel súlyosbodik annyira.

Azzal a részével azért, egyet értek, hogy mindegy miért vannak megfázásos tüneteid: ha nem allergia, akkor maradj otthon.

2022. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Mert szeretik szpatni magukat. Röviden.


Ismerősöm is folyamat tolta, egészen addig, míg egy pozitív után 1,5 hónapon! keresztül nem lett negatív tesztje. :D


Én nem tesztelgetek. Ha meg vagyko fázva, úgyis itthon maradok, de legalább nem szívatom magam min 10 nap karanténnal.

2022. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Miért vagyok lepontozva, okostojások? Ennyire nehéz a felfogásotok? Ha nem tesztelek, rosszabbul járok, mert más tesztel.

#2

2022. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

A COVID még mindig kiszámíthatatlan és jóval veszélyesebb a náthánál, influenzánál.


Én például hobbifutó vagyok edző mellett.

Ha COVID-os lennék, több hét kihagyás szükséges az esetleges szívszövődmények miatt, vagy labor, ahol kizárják ezt, ha meg az pozitív, akkor kardiológia.


Például Egy lépéssel közelebb BLOG a face-n, neki is most volt 1,5 hónap kihagyása.


Pont ugyanezért kell még óvatosabbnak lenni covid alatt, másokat is óvni, mindent rendelni, méghozzá érintésmentesen, közös folyosóra maszkban kimenni.



Az sem árt, ha esetleges bármilyen későbbi tünet esetén tudod, hogy covidos voltál és ez esetleg poszt-COVID.

2022. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

6.

Hiába tudod, hogy covidos voltál/vagy, mert semmit sem tudsz ellene tenni.

Az sem igaz, hogy veszélyesebb az influenzánál, legalábbis a most elterjedt verzió.

2022. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

7


Mondjuk de, tudok tenni


1. Még kevésbé érintkezem emberekkel.

2. Amíg nátha után azonnal folytatnám a futást, COVID esetén kihagyok pár hetet.

2022. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

1. Mert ha nem covid, de jól meg vagy fázva, akkor viszont telibetüsszögöd őket?

2. Miért kell ehhez teszt? Magadtól is észreveszed, hogy nem bírsz futni.

Amúgy, mi van, ha más elkapja? Semmi. Veszélytelen, majd meggyógyul pár nap alatt.

2022. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

1. Nem, de az lehet, hogy nem érintésmentesen rendelek, vagy amikor már igen enyhék a tünetej, már megyek emberek közé. Ha viszont COVID, akkor sokkal óvatosabb vagyok.


2. A hirtelen szívhalált tényleg észre lehet venni, bár az elszenvedő alanya nincs már tudatában.


[link]


És egy példa, ő is óvatos volt:

[link]

2022. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!