Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a pattanások ellen?

Mit tegyek a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Nekem sok pattanásom van.A kozmetikus már sok kenőcsöt. krémet adott rá de egyik se használt.Mit csináljak hogy elmúljanak?
2010. szept. 24. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
menj el egy bőrgyógyászhoz, az majd segít. Tapasztalat.
2010. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem is rengeteg pattanásom van.

Én elkezdtem kinyomkodni, de fáj is, kicsit használ, mert van mikor csak 1-2 pattanás van az arcomon...

Én sokat vagyok állatok között /3 kutya,4 macska/ és mivel dörgölik a fejüket hozzám stb. nagyon sok baci kerül rám...:S

2010. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előszöris, ha tizenéves vadd, akkor ezt valószínűleg a hormonális változások okozzák. Fogadd el, örülj, hogy megtörtént és nem maradtál kislány (vagy kisfiú). Ettől még tehetsz ellene, de valószinúleg magától elmúlik.

Mit tehetsz ellenük? Két fronton is van lehetőséged cselekedni, érdemes mindkettőt megpróbálnod. Az egyik a táplálkozás, a másik a bőrápolás.

Előbbire csak tippeket tudok mondani (konzultálj szakorvossal). Ismerek olyan fiatal lányt, akinek attól múltak el a pattanásai, hogy felhagyott a csokievéssel (valószinúleg a kakaóvajra lehetett érzékeny), de lehetsz te is érzékeny lisztre, tejre, tojásra, meg ki tudja mire; illetve vitaminhiányos is lehetsz, akkor is, ha azt hiszed, hogy egészségesen táplálkozol. Szinte biztos, hogy érdemes lenne valamilyen természetes multivitamint enned. A gyógyszertári szintetikumok illetve Centrum, Béres, stb nem érnek semmit. Én a helyedben a Nutrilite Naponta nevű multivitaminját enném (nem csak a pattanások miatt), de egész biztosan minden ismerősöd másik termékre esküszik. Sok kiváló termék van a piacon, és sok szemét.

A bőrápolással kapcsolatban az alap a rendszeres mosakodás, de gondolom, ezzel nincs baj nálad. Amit azonban nem szoktak tudni sokan, hogy akár lány vagy, akár fiú, érdemes megcsinálnod naponta minimum a 3 lépéses bőrápolást (arctisztítás, tonizálás, arctej vagy krém). Ez időbeli és fontossági sorrend is egyben. A bőrődön elkerülhetetlenül mindig van valamennyi szennyeződés, ami beszivárog a bőröd alá. Eltávolításához a sima víz nem elég, bármilyen alaposan is mosod meg az arcod. Az arctisztítóban levő apró szemcsék viszont igencsak alapos munkát végeznek. A pattanásaid normál-zsíros arcbőrt valószínúsítenek, így bármilyen márkából érdemes az erre a típusra való készítményt választanod, legalábbis a pattanásos területre. A DM-es, Rossmannos, hipermarketes szutykokat itt is érdemes elfelejtened. Megintcsak szivesen ajánlok márkát (Beautycyle), de itt is számíts rá, hogy minden barátod másra esküszik.

2010. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2010. szept. 25. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!