Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Rettegek az...

Mit csináljak? Rettegek az egyetemtől.

Figyelt kérdés
Röviden, tömören felvettek egy szakra, ami érdekel. Pár napja viszont olyan letargia jött rám, hogy az valami hihetetlen. Félek a kudarcoktól, félek az új helyzetektől, mindentől, hogy nem fog menni az egyetem, hogy bukok egy tárgyból, stb. Nem tudom, hogy miért érzek így, nem kellemes egyáltalán.
2022. aug. 31. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit fogsz tanulni?

Nem kell félned a bukástól... nem a világ vége, ha nem minden sikerül 5re egyből.

2022. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben sokan vannak így.


Nagyon pozitív, ha érdekel. Legjobb a tankörben vagy az előadásokon kicsit barátkozgatni. Találsz ott ne félj hasonló problémával hallgatókat. Érezni fogod kik lehetnek azok, mégha igyekszenek is nem mutatni. Ha köztük keresel egy barát, jól el fogtok nevetgélni ezen előbb-utóbb.


Ha felvettek (tehát eddig is sokat tanultál), szereted is a szakot, akkor miért ne tudnád minimum az átlagot kihozni magadból? Ha eleinte kicsit érthetetlenek az előadások akkor se add fel. Senki a világon nem tud mindent megtanulni egy egyetemen. Egyik professzor se tudja a másik anyagát ...

2022. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy fogadd el, hogy ez már nem a gimnázium.

Nem kell minden napra 100%-osan készülni így van egy kis szabadságod.


Használd ki az órák közötti szüneteket arra, hogy megismerd az egyetemet, csoporttársaidat és az egyetem környékén.

Menj el az egyetemi bulikba, barátságokat sokkal könnyebb ott kötni :)

2022. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam az egyetemet a gimihez képest. Valóban sokkal több időd van mindenre és sokkal szabadabb vagy a tanulás terén, még az órarended is magadnak állíthatod össze. Igaz, hogy vizsgaidőszakban sokat kell tanulni, de ha (nagyrészt) bejársz órákra és jegyzetelsz, akkor nem lehet nagy gond. Igaz, nekem is volt egyszer, hogy sikerült megbuknom valamiből, de ez nem olyan, mint gimiben, hogy évet kell ismételned. Következő félévben újra felveszed a tárgyat és kész.
2022. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is féltem az idegentől és nagyon komfort ember vagyok. De hidd el jó lesz nagyon. Belejössz a rendszerbe. Én azt tanácsolom, mindig csak arta gondolj ami "holnap" vár. Ne gondold túl. Lépésről lépésre. Képzeld el a napodat reggel, mikor felkelsz. Én mindjárt első nap egyik csoporttársnőmmel elkezdtem beszélgetni, aztán full nem ő lett a legjobb barátnőm onnan, de legalább mindjárt az elején volt kivel intézni a dolgokat meg tanakodni hogy most akkor melyik teremben lesz az előadás meg ilyenek 😁. Ami meg hosszútávon illeti az egyetemet, én ott is csaj azt tudom tanácsolni, mindig arra gondolj, ami előtted van. Mindig a leghamarabbi vizsgára, feladatra, stb. Ha az megvan, jöhet a következő. Én is nagyon nehéz egyetemre járok, és nekem ezt egy felettem járó csaj tanácsolta. Azóta is errw gondolok mindig. Ne az legyen a fejedben hogy huuuu ennyi meg annyi vizsga lesz, mdg huuu mennyi tananyag. Hanem az az egy ami ÉPPEN a legfontosabb. Mivel azt írtad, érdekel amit tanulni fogsz, az már most nagyon jó. Hányan mennek úgy egyetemre hogy nem is tudják mit várnak tőle igazából. Ha megvan a cél, akkor annyi a dolgod, hogy kitarts mellette. És aki akar, az meg fogja csinálni. Nekem még aztnus tanította az egyetem, hogy vegyek kicsit vissza a maximalizmusbol. Gimiben osztályelső voltam. Ma már értékelem és felismerem mi az ami értékel és mi az amiben jó vagyok és rajottem, hogy elég azt tudni jól, többiből meg elég ha átmegyek. És akkor se dől össze a világ, ha nem elsőre. Sok sikert kívánok Neked! Próbáld meg élvezni. Adj hálát azért, hogy tanulhatsz, hogy ott tanulhatsz, ahol akartál, hogy megvan hozzá mindened, hogy még diák vagy, fiatal vagy, az agyad kapacitása most a legnagyobb, a tudás hatalom és a fiatalság is. Élvezni kell:)
2022. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Őszinte leszek. Ennél sokkal nagyobb stressz fog érni a munkahelyeden. Szóval, ha az egyetemi nyomást nem bírod, akkor inkább csinálj valami nyugis szakmát és dolgozz abban.
2022. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6. Mindenképp elkezdem. Aztán úgyis kiderül az első 1-2 hónapban mennyire jött be a számításom.
2022. aug. 31. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Így van, meg kell próbálni. De azt tudnod kell, hogy az egyetem nem (csak) a tanulásról szól. Kb olyan 70%ban arról szól, hogy direkt kudarcoknak tesznek titeket ki és az kap végül diplomát aki mindig fel tud állni.
2022. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van egy kis generalizált szorongásom, az is tény.
2022. aug. 31. 20:55
 10/13 A kérdező kommentje:
8. S egy okj nem erről szól?
2022. aug. 31. 20:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!