Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő megszokni a lúdtalp...

Mennyi idő megszokni a lúdtalp betétet, egyáltalán érdemes e hordanom?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok, eddig nem hordtam, nem is okozott semmi tünetet az enyhe lúdtalpam. De más ügy miatt voltam ortopéd orvosnál, aki közölte hogy kellene hordanom, mert befelé állnak miatta a térdeim. Meg is csináltattam, még csak második napja van meg, de marha kényelmetlen. Mennyi idő alatt lehet megszokni? Egyáltalán van értelme hordanom? Soha nem okozott semmilyen panaszt, most meg mégis egy kínzóeszközt használok rá...

2022. szept. 3. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ milyen cipőbe van benne és mennyit használod. Ha mozgó munkád van akkor hamar megszokod, de 1-2 hét így is fog kelleni hogy kellemesebb legyen és fokozatosan lesz jobb, nem egyik percről a másikra. Ha csak 1-2 órát sétálsz naponta abba a cipőbe amibe a betét van akkor az semmit sem ér.


Ha az orvos azt mondta hogy kell akkor kell, nem ok nélkül mondta. De sokat fog javulni később, csak sok idő kell ennek. Most még kellemetlen mert nem vagy hozászokva és így folyamatosan helyére kerülnek a csontjaid ami azért idő és némi kellemetlenséggel jár, de idővel jobb lesz, a láb és térd tartásod is sokat fog javulni és sokkal könnyebb lesz minden.

Ha nem hordod és teszel az egészre idvel rosszabb lesz és nem csak térd problémáid lesznek hanem az egész lábaddal gondjaid lesznek és akkor lehet már annyira romlani fog a helyzet hogy nem fog ezen segíteni semmi.

2022. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te döntöd el, hajlandó vagy-e hordani, de a térdeidet tönkre tudja tenni, ha rosszul állnak.
2022. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha hozzá lehet szokni és nem lesz mindig ilyen kényelmetlen, akkor hordom én, annyira nem nagy ügy. Csak most annyira kényelmetlen, hogy nem vagyok benne biztos, hogy jó lett a betét... Nagyon nyomja a talpam és nem érzem szimmetrikusnak.
2022. szept. 3. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg visszamehetsz rákérdezni oda, ahol csináltattad. De szimmetrikusnak nem kell lennie, mivel nem egyforma a két lábad.
2022. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Fokozatosan szoktatsd hozzá a lábad a betét viseléséhez, először csak rövid ideig használd, 2-3 hét alatt juthatsz el oda, hogy egész nap hordod. Attól kezdve pedig felkeléstől leefekvésig!
2022. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!