Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok miért mindig a...

Az orvosok miért mindig a vérnyomást méregetik egyfolytában? Illetve a vérnyomásból miért vonnak le messzire menő következtetéseket a beteg egészségügyi állapotát illetően?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például az alkalmassági vizsgálatokra. Ott is ha már 150 a szisztolé,akkor megy a tanakodás,hogy most megadják-e az engedélyt vagy nem,meg hogy szedjem a marék gyógyszert,mert hát ilyen vérnyomással nem lehet élni meg ilyenek. És mi van,ha én izgulós alkat vagyok,és azért magasak az értékek a dokinál? Akkor is szedjem a gyógyszert marék számra? A másik pedig,hogy szerintem egy teljes vérkép az sokkal jobban tükrözi azt,hogy ki számít egészségesnek és ki nem,mint a vérnyomás,de azzal valahogy mégsem foglalkoznak annyit a dokik általában,pedig sokkal egyértelműbb képet ad a beteg állapotáról,mint egy adott pillanatra vonatkozó vérnyomásérték,ami lehet fél óra múlva már 20 higanymilivel kevesebb a rendelőben mért értékhez képest. Illetve az én alkalmasságomat egy irodai munka esetében miben befolyásolja egy emelkedett vérnyomás? Akkor autót se vezessek? Egész nap csak feküdjek nehogy baj legyen? Ti mit gondoltok?
2022. szept. 8. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Egy adott időpontban lehet magasabb a vérnyomásod, mint a normális. Ha 24 órán keresztül méred, abból már lehet komolyabb következtetéseket levonni. Persze vannak olyan magas vérnyomások is, amik rövid idő alatt is gondot okozhatnak.
2022. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen mérés után senkinek nem írnak fel élethosszigra gyógyszert...Főleg nem marékszám.
2022. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általános egészséghez hozzátartozik a vérnyomás is, és ezt könnyen, gyorsan meg tudják mérni, nem kell hozzá elküldeni a beteget. De egy jó orvos már ránézésre is vizsgál, nézi a szemedet, bőrödet, mimikát, megjelenést, amiből szintén sok mindent meg tud állapítani, max nem mondja el, ha minden rendben van.
2022. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Ezt egy tapasztalat alapján írod, hogy a laborlelettel nem foglalkznak "az" orvosok...???


Engem minden évben elküld a háziorvosom teljes vérképre, és igenis foglalkozik a lelettel.

2022. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 Ebben tévedsz,nekem konkrétan három olyan ismerősöm is van,akinek egy mérés után akartak felírni gyógyszereket.

#4 Nem egy tapasztalat alapján írom,hanem sok ember egybehangzó véleménye alapján,akikkel erről beszélgettem. Alapvetően az alkalmassági orvosvizsgálatokra vonatkozott a példám és nem feltétlenül a házi orvosi vizsgálatra. Egyébként neked elég jó dokid lehet,mert ez nem jellemző,hogy egy beteget minden évben elküldjön a doki vérképre mindenféle különösebb panasz hiányában.

2022. szept. 8. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:
5: évente 1x te is kérheted, mindenféle indoklás nélkül is!
2022. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Értem,köszi az infót,ezt nem tudtam eddig,hogy lehet kérni indok nélkül is,valószínűleg élek majd vele. :)
2022. szept. 8. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Mindig azt méregetik, amit könnyű, várnyomást, szemet, lúdtalpat. Hogy közben az embernek mellette egyszerre 5 fajta rákja van, vagy 80-as IQ-ja az nem számít, mert azokat bonyolult lenne méregetni, meg hát mi baj lehet azokból, nem igaz. Iskolában még súlyosbítják magasság- és súlyméréssel is, mert hát anélkül ugye nem látszik, hogy kövér-e a gyerek és hát mégsem mindegy, hogy 41 kiló vagy 41 és fél.

Magyarán semmit sem érnek ezek a vizsgálatok, ilyen kamu, mert hát így csinálják 80 éve és senki nem meri megkérdőjelezni az értelmét.

2022. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4es,akkor te a ritkábbak közé tartozol. Nekem az elmúlt 10 évben 3 vérvételem volt, ebből 1et én kezdeményeztem. Mindezt úgy, hogy rendszeresen szedek gyógyszert...
2022. szept. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszerlobbi. Tudja az orvos hogy a stressz vagy helytelen életmód miatti magas vérnyomást a gyógyszer sem viszi le de kapnak érte prémiumot ha szedetik a jónéppel.
2022. okt. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!