Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 9 megnagyobodott nyirokcsomó...

9 megnagyobodott nyirokcsomó testszerte?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne hogy már 6 hónapja tele vagyok megnagyobott nyirokcsomókkal. Covid után jelentkeztek de nem csak a nyakamon, a kulcscsont feletti kis gödörben és a lágyékomban is. Nyakamon van 4, kulcscsont felett 3, lágyék környékén 2 van. Szórottan vannak, mindkét oldalon megtalálhatóak. Méretük változó, van ami 0,5 centi és vannak amik 1 centi körül vannak. Egyik hosszában lehet 1 centinél nagyobb de az átmérője ugyanúgy 1 cm lehet, nem több. Tapintásra mindegyik kemény, nem fájnak, mozgathatóak. 6 hónap alatt nem nőttek. Voltam orvosnál többször is, májusban voltam utoljára vérvételen ami tökéletes volt. Nemrég voltam hasi uh-n a biztonság kedvéért hogy nincs e megnagyobodva a lépem vagy a májam. Minden rendben volt. Doki szerint a nyirokcsomóim reaktívak és idővel eltűnnek, de még ennyi idő után is itt vannak. Mostanában pedig észreveszek a lábamon körömnyi zúzódásokat, amik nem is lilák hanem inkább sárgák szóval nehéz őket észrevenni. Max 1-2 jelenik meg aztán pár nap alatt eltűnik és újra megjelennek. Nagyon reménykedek hogy ez csak vashiány (már voltam az).

Volt már valakivel ilyen? Maradandó nyirokcsomók?

17/L



2022. szept. 10. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A dokinak igaza van,neki higgy ne pedig az EÜ végzettség nélküli anonim embereknek. A reaktív nyirokcsomó nem rákos.

Nekem is van igaz nem kilenc hanem kb 4.

Szintén ugyanezt mondták mint neked,de ennek már 4 éve lassan.

Az 0,5-1cm nyirokcsomó meg nem számít nagynak,megnagyobodottnak nekem azt mondta hematológus. Ha nem növekszenek nincs velük teendő.

2022. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17 évesen ezeket számolgatod, talán orvosi pályára készülsz? Tökéletes vérkép mellett nekem is voltak testszerte panaszaim és még mindig élek, szóval szerintem higgy nyugodtan az orvosnak és számolgasd az udvarlóidat inkább meg tanulj latint, ha az eü-s pálya ennyire vonz.
2022. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia. Megoldást találtál már a problémára?
nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem
nov. 18. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!