Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hintázás/zuhanás közben...

Hintázás/zuhanás közben furcsa érzés a gyomorban?

Figyelt kérdés
Imádom a magasságot,a vidámpark játékokat(pl. XXL),viszont amiben van egy kis zuhanás(?),akár játszótéri hintázásnál is, furcsa/kellemetlen érzés van a gyomromban,amitől hosszú távon már néha a szédülés is elkap a vidámparki játékokon.Gondolom másoknak is szokott leni ilyen. Mi a neve? Tehetek ellene valamit?

2022. szept. 10. 20:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Most nézem,hogy elég értelmetlenül fogalmaztam. Remélem azért vmennyit lehet belőle érteni xd
2022. szept. 10. 20:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyomor a centrifugális erő fellépése miatt elmozdul, ez okozza sajátos érzést. A szédülés érzése meg egyértelműen a keringő vér eloszlásának változása miatt lép fel.
2022. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jól fogalmaztad meg. Bár én nem szeretem a magasságot és a zuhanást. Én akkor is érzékelek ilyet, amit írtál, amikor pl. busszal egy lejtőn megyünk lefele. Teljesen normális érzés. A gyomor a gravitáció törvényei szerint függ a vázon (ezt biztos szakmaibban is lehetne fogalmazni), és amikor zuhan az ember, követi a gravitáció irányát az egész teste, az is, amire a gyomor fel van függesztve, így nem érzed, hogy a gyomrod lefele húzza a gravitáció, ezért van ez a fura érzés.
2022. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2022. szept. 12. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!