Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy pszichológus?

Ezt megteheti egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Új pszichológushoz kerültem.

A 2. beszélgetésnél említettem, hogy nem igazán találok férfit, és kezd frusztrálni, hogy valamit én rontok el.


Akkor hirtelen elkezdte kérdezgetni, hogy milyen férfiak jönnek be külsőre meg belsőre, mert őt nagyon érdekli ez, mikor megkérdeztem, hogy ez most miért fontos?


Akkor annyit mondott, hogy őt csak érdekli.


Mikor mondtam, hogy nem hiszem, hogy elszámolással tartozom neki, akkor szó szerint elkezdett megsértődött arcot vágni, és mondta, hogy lejárt az időnk (47 percet voltam bent, és 1 alkalom 1 óra) és nagyon gyorsan kizavart, megkérdeztem, hogy hát következő konzultáció?


Nem látja szükségét annak, hogy pszichológushoz járjak, majd elküldött.


Ez állami SZAKpszichológus.


Most ez lényegében mi volt?

Miért kérdezett ilyeneket?

És miért sértődött meg?


Én úgy tudom, hogy nem jöhetnek össze a pácienseikkel, ha esetleg arról van szó.

Most én agyalom túl?


2022. szept. 10. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mit találsz ideálisnak a partneredben (legyen az külső vagy belső tulajdonság), sokat mond rólad. Sokszor kikövetkeztethető belőle az a párkapcsolati minta, ami befolyásolja a párkapcsolati és szociális viselkedésedet is. A kérdéssel szerintem nincs baj.

A sértődöttsége meg a lebeszélése viszont nem professzionális és piszkosul gyermeteg, úgyhogy én a helyedben nem is mennék vissza hozzá.

2022. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát azt, hogy pontosan mi járt a fejében azt csak ő tudhatja, de szerintem ez gáz, és valóban nem a tárgyhoz tartozik.

Meg azt éppen el tudnám képzelni, hogy beszéltet, hogy fogalmazd meg magadnak milyen férfira vágysz, és hátha ez kifut valahova..

De hogy megsertodik, meg így lezárja a dolgot se szó se beszéd, ez ultragáz.

Sajnos sok ilyet hallok, hogy visszaélések vannak, vagy megalázó helyzetek.


Én ott hagynám, mert ezek után a bizalom oda..


Panaszt is tennék szívem szerint, de ezt nehéz bizonyítani, hogy túlment egy határon, meg sajnos tapasztalatom, hogy állami berkekben kéz kezet mos.


31N

2022. szept. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1, annyit mondtam, hogy nem tartom magam szép nőnek, de elvárom, hogy ápolt legyen a férfi, legyen rendben a fogsora, és ne sörpina legyen a humora, szeretek az emberi tulajdonságokról és a világról beszélni, akkor nagyon nyomta a külsőségeket, meg nagyon billegett jobbra-balra, nagyon kellemetlenül éreztem magam.



#2, nagyjából az elsőnek szánt válaszomat tudnám ismételni, nem tudok hozzá visszamenni, legközelebb nem tudnék már rá úgy tekinteni, inkább csak őt piszkálni mennék oda.


Panaszt nem teszek, felesleges, az általad említett ok miatt, csak az időmet vesztegetném

2022. szept. 10. 23:29
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Beteg a pszichomókusod.


Jelentsd be!

2022. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem te agyalod túl.

Felvetetted a párkeresési problémád, azzal a felütéssel, hogy nem tartod magad szép nőnek, ami oda futott ki, hogy nem hiszed, hogy elszámolással tartozol. Ha ilyen ellenségesen viszonyulsz hozzá, akkor nem fog tudni segíteni, valóban felesleges hozzá járnod.

Ha őt piszkálni járnál oda, akkor azt már lehet pszichiáterrel kellene megbeszélned, nagyon nem tűnik egészséges hozzáállásnak!

2022. szept. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Már bocs, de ha nincsen bizalom tök felesleges hozzá járni, mert csak egymás idejét vesztegetitek. A rád pazarolt időt másra is lehet fordítani, aki nem ellenséget keres hanem segítségre szorul.
2022. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-6. Itt valamit nagyon félreértettetek! A kérdező megkérdezte a pszichológust, hogy ez miért fontos. Erre nem tudott a pszichológus kielégítő választ adni. Miért nem? Adhatott volna. Ez fura. Itt talán nem a bizalomról és a túlagyalásról kéne beszélni. Igenis joga van a páciensnek tudni, hogy miben, hogyan tudnak segíteni, milyen kérdéseket miért tesznek fel neki. Nem olyan ez, mint az agysebészet, a pszichológia egyes dolgaiba simán be lehet avatni a pácienst.

Most ez kb. olyan, mint hogy a fogorvos azt mondja, ki akarja húzni az egyik fogat. Erre megkérdezi a páciens, hogy miért fontos kihúzni. Nem kérdezheti meg? Nem várhat rá normális választ? Ha nagyon szakmai az oka, akkor is el lehet nagyjából magyarázni.

2022. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!