Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ibuprofen és a paracetamol...

Az ibuprofen és a paracetamol közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy párhuzamosan is lehet szedni. De elvileg az ibuprofen hashajtó hatású is lehet. (amivel sajnos tegnap szembesültem is)


Bölcsességfog-húzás miatt kérdem.



2022. szept. 11. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Az ibuprofen. A paracetamol egy centrális hatású fájdalomcsillapító nagyon jó mellékhatásprofillal, 4 g napi dózis alatt gyakorlatilag ártalmatlan, VISZONT SEMMI gyulladáscsökkentő hatása nincs. Az ibuprofen ezzel szemben egy tipikus non-steroid gyulladáscsökkentő.
2022. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. És ha együtt szedem az okozhat hasmenést?


Tegnapelőtt ugyanis együtt vettem be este ibuprofent és paracetamolt. Emiatt tegnap gyomorgörcseim voltak és olyan hasmenést csinált amibe nem mennék bele.


Tegnap este CSAK paracetamolt vettem be és nincs mellékhatás, de lement a fájdalom.


Lehet ilyen esetben érzékenyebb vagyok az ibuprofenre?

2022. szept. 11. 10:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet a gyomrod érzékeny rá. De ilyen általános hasmenéses hatása nincs egyiknek sem. Egyéni érzékenység lehet rá.
2022. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!