Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon lesz itt még az ősszel-t...

Vajon lesz itt még az ősszel-télen oltáscirkusz megint?

Figyelt kérdés

csak mert műtétre készülök, nem vagyok beoltva, és nagyon király lenne, ha kb naponta mehetnék teszteltetni ...

mi várható szerintetek?


na meg ez az egész védettségi kártya körüli felhajtás is eléggé elült. az még vissza fog kerülni valaha?



2022. szept. 12. 10:36
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem valahogy nem sikerült oltás nélkül belehalni a rettegett kórba, tök jól viseltem. Volt 2 kellemetlenebb napom és ennyi."

Az én idősebb ismerősöm viszont az életével fizetett az ostobaságáért. Több temetésre nem szeretnék menni, ha nem muszáj.

2022. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
68%

#5! Azt nem tudom, de engem nem zavart, mert ott ingyenes volt. Munka miatt amúgy is rengetegszer teszteltek már, megszoktam. De az már zavarna, ha úgy, mint tavaly diszkriminatív módon 20 ezerért köteleznének oltatlanként, amíg oltottan szabadon fertőzhetsz. Mint a példám is mutatja, fertőzés szempontjából se ér semmit az oltás, különben nem fertőzte volna végig egymást az oltott eü.személyzet, akik amúgy maszkot is elvétve hordanak. Nonszensz.

#11! Részvétem az ismerősöd miatt, de akármilyen nehéz is elfogadni, ennek semmi köze az oltáshoz. Nekem sportos negyvenes ismerősöm került kórházba 3 oltással, meg volt olyan is, aki 94 évesen oltatlanul pont úgy viselte, ahogy én. Az volt a legnagyobb baja, hogy fáradt.

Le lehet pontozni, nyugodtan, de ha kinyitnátok a szemeteket, ti is látnátok. Ha csak a celebeket nézzük egyedül abból volt hír, aki oltás nélkül meghalt. Ja, csak közben másik 20 meg oltottan. Pl. Az év mentőse negyvenes volt, 3x oltott. Vajon miért nem védte meg?🤔

#5

2022. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, az előző hozzászólásom eleje a Kérdezőnek szólt. #5 én voltam.

#12

2022. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
68%

"Gyenge szervezetű embereknek nem csak egy kis felső légúti kellemetlenség."


Gyenge szervezetű embert előbb visz el ott bármi más fertőzés, maximum a covidra fogják.

2022. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
29%
Megjöttek az infektológusok :p
2022. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

nyilván nem szakmailag érdekel, nem kell ide infektológus, ez az egész műsor már úgyis rég messze van a tudományos alapoktól, hanem aza fura, hogy annyira beharangozták azt a védettségi kárytás és hogy csak azzal lehet majd ide meg oda, aztán ahhoz képest valahogy eltűnt.

tavaly még a legnagyobb gondjuk az volt műtét előtt, hogy jaj mi lesz, mert nem vagyok beoltva, most ez is eltűnt.

de pont attól félek, hogy vége a nyaralási szezonnak, szépen visszajön mondenki, és október-novembertől megint esetleg korlátozásokat vezetnek be.

(és hát vicces a helyzet valóban, rá írják minden papíromra vastag nagy betűkkel, hogy "nincs beoltva !!!!!!", tulképpen ez a papír lényege, aztán maga a a doki is rám szól a rendelésen, hogy ne bohóckodjak már azzal a maszkkal, na meg persze rajtuk se volt. mármint akkor se, amikor nagy feliratokkal ki volt írva, hogy kötelező ... és nem egy helyen jártam ugyanígy, hanem többségében! showműsor tényleg)

2022. szept. 13. 08:07
 17/38 anonim ***** válasza:
82%

#12

Mivel az oltás (a világ összes lltása) arról szól, hogy esélyeket csökkent. Igen, elkaphatod, fertőzhetsz is, bele is halhatsz, csak mindezt sokkal kisebb eséllyel, mintha nem lennél beoltva.

Szóval egyénekre vonatkoztatva nem lehet felmérni a hatásosságát, mivel példák mindig is lesznek, akik az oltás ellenére is megbegszenek vagy meghalnak. De népességre vetítve már jól látható, hogy arányaiban sokkal kevesebben vannak ilyenek az oltottak között.

2022. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
36%

#17! A tapasztalat nem ezt mutatja, valós statisztika meg nincs. Random odavágott számokban, mindenki eldöntheti, hogy hisz-e. Ha csak azt nézzük, hogy Magyarországon mikor számított valaki covid halottnak (ez csak egy példa, minden mással is így volt), nem volt 2 egyforma nyilatkozat! Na, így készültek azok a híres statisztikák is. Hagyjuk is.

#12

2022. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
40%
Honnan tudod, hogy nem valos statisztika és random számok? Vagy csak jártatod a szádat? :D
2022. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
32%

" A tapasztalat nem ezt mutatja, valós statisztika meg nincs."

Dehogynem, statisztika rengeteg van a neten, mind ezt igazolja vissza. Az anekdotikus érvelés pedig egy közismert érvelési hiba, ha ilyesmikben bízol, magától értetődő hogy hibás következtetésre fogsz jutni.

2022. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!