Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire hasznos az, ha egy...

Mennyire hasznos az, ha egy ásványvíz, zöldség, gyümölcs, stb. kálcium-, és magnéziumtartalma magas, ha a kálcium és a magnézium kölcsönösen akadályozzák egymás felszívódását?

Figyelt kérdés

#kálcium, magnézium
2022. szept. 13. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
igenn
2022. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan veszed, hogy "kölcsönösen akadályozzák egymás felszívódását". Az a lehetőség, hogy a kálciumban és a magnéziumban is dúskálhat a szervezet, nem csökkenti a felszívódás lehetőségét. A felszívódást azok a folyamatok csökkentik, amelyek például csapadékot képeznek vele, tehát a foszforsav, vagy az oxálsav. Vagy azok az anyagok, amelyek komplex képződés útján kötik meg őket. Tehát a foszforsav tartalmú kóla, vagy az oxálsav tartalmú sóska csökkenti a Ca és Mg felszívódását aznap, amikor sóskát fogyasztasz. Érdemes még tudni, hogy a szervezeted az említett elemeket nem elsősorban a vízből (szervetlen), hanem a táplálékból (ami szerves mátrixhoz kapcsolt) veszi fel.
2022. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 Ezt, hogy "kölcsönösen akadályozzák egymás felszívódását" többször olvastam és nem bulvárlapokban.

Mindenestre a válaszod többi részét köszönöm, mert eddig csak a kóláról tudtamezeket.

2022. szept. 15. 10:18
 4/4 anonim ***** válasza:

60 éves elmúltam. De az általad előadottakat még sosem hallottam. Azt, hogy versengés van kettőjük közt, az oké. De hogy akadályoznák egymást...

Egy stadionba a beléptető kapukon eresztik be az embereket. Általában focimeccs van, és általában férfiak tömött sorokban vonulnak a kapuk felé (1). Ha koncert van a stadionban és nem csak férfiak vannak a tömegben, hanem nők is, akkor együtt nyomulnak a nők és a férfiak a kapu felé (2), hogy bejuthassanak. De a kapu áteresztő képessége nem csökken le emiatt. Ezt lehet esetleg úgy is megfogalmazni, hogy a nők és a férfiak kölcsönösen akadályozzák egymást a bejutásban, de én ezt nem tartom a jelenség korrekt interpretálásának.

2022. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!