Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koplalástól mennyit kéne fogyni?

Koplalástól mennyit kéne fogyni?

Figyelt kérdés

3 hete elkezdtem fogyókúrázni, semmi nem ment le. Időközben megbetegedtem, és most egy falatot sem bírok enni 3 napja. Kíváncsiságból ráálltam a mérlegre, és ugyanannyi vagyok mint mikor fogyókúrázni kezdtem.


Tehát napi 1200 kalóriát fogyasztottam, illetve mozogtam. Most, hogy napi kb 300-at bírok (hétvégére remélem már jól leszek) továbbra sem ment le egy deka sem. Ez mennyire normális? Nem koplalással szeretnék fogyni, csupán az érdekelne, hogy miért nem ment le 2-3 kg. Normál testsúlyú emberekről is lejön ennyi, pláne hogy már ezelőtt is visszafogtam magamat, semmi cukor, liszt, kenyér, az adagokat is lemértem, kalóriabázist vezettem, nem hagytam ki belőle semmit.

120 kiló vagyok, 170 cm.


2022. szept. 14. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Majd beindul. Évekbe telhet, ha az evés miatt híztál.

Teljes kivizsgálás: pajzsmirigy, hormon stb. Előbb a hízás okát vizsgáltasd ki.

2022. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1# Nem az evés miatt. Szedtem 2 évig gyógyszereket, ez idő alatt felszaladt, majd abbahagytam a szedésüket, és fogyókúrába kezdtem. 2 éve abbahagytam, biztosan kiürült már. Arra gondolok, hogy olyan mellékhatása lehetett, ami még mindig tart.

Csak nem akarom úgy érezni, hogy rosszul gondolom, mielőtt elmegyek maszekra.

2022. szept. 14. 10:51
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Menj el orvoshoz és nézesd meg magad. Bár beteg vagy szóval az bekavar, de hogy ha tényleg 1200 kalórián éltél 3 hétig (ami nagyon nem egészséges amúgy, az egy 12 éves gyereknek a kalória szükséglete) és tényleg egy deka nem ment le rólad, akkor ott valami nem stimm. Minimum a víznek ki kellett volna futnia, ami 2-3 kiló megvan.


Nő vagy? Ha igen, akkor a menzeszed nem zavar be esetleg? Annak környékén simán visszatart 2-3 kiló vizet a test.


Mindenesetre doki.


Gondolkozz el azon, hogy nem vagy-e általánosságban majdnem mindig:

fáradt, nem hullik-e a hajad, nem száraz-e a bőröd, nem tapasztalsz-e memória zavart, levertséget, ködös agyat stb


Ha ezekből van, ami igen akkor azt is mond a dokinak.


Sok sikert!

2022. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Megiszol naponta 2-3 liter vizet? Az nagyon fontos lenne. Naponta ötször kell étkezni. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora. Rostok, fehérjék stb. Nem akarok neked tanácsokat adni, mert egyáltalán nem értek hozzá, de ha gondolod, akkor menj el egy vérvételre, kivizsgálásra, mert lehetséges, hogy egészségügyi probléma áll a háttérben, amiről nem is tudsz. Keress fel egy táplálkozási szakértőt, aki összeállít neked egy étrendet.

Sok sikert kívánok hozzá és büszke lehetsz magadra, hogy elkezdted a fogyókúrát, de ne ész nélkül csináld, hanem kérj segítséget. :)

2022. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Azért, mert ez nem így működik számok alapján. 120kg vagy, ízmod 0, szóval nincs ami kívánja a kakaót. A fogyás nem a gyomron át zajlik, hanem az izmokon át. Ezt úgy képzeld el, mint egy autót. Minél nagyobb egy autó lóereje, annal többet eszik (alapon). Egyébként ha napi 6-12h gyorssétálsz futópadon, akkor biztosan le megy több is. A gyomrodból akkor fogsz fogyni, ha az izmod fogyaszt.
2022. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
120 kg már olyan kategória ahol fontos kivizsgálni mitől híztál el. Csak gyógyszer miatt, ez gyakran kerül elő, de sokszor kiderül, hogy mozgáshiány, rossz étkezés a gond. Nem akarok ítélkezni, nem az én dolgom, csak sokszor az emberek inkább ráfogják valamire a hízást, így nem kapnak pl. rendes tanácsokat, kivizsgálásokat stb. Koplalás nem működik, rosszul leszel, gyenge, nem fogsz tudni dolgozni stb. Aztán meg koplalásnál a tipikus, nappal nem eszek, este bezabálok 4000 kalóriát jojózás is gyakori. A fogyás nem egy bonyolult dolog, de bután csinálni nem érdemes.
2022. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendszeresen gyaloglok, egyik faluból a másikba is akár, de általában csak a városon belül teszek egy nagy kört. 7-10 km. Szoktam olyat csinálni, hogy 3 napig csak tortillát vagy salátát eszem, levest, gyümölcsöket, és nem éhezem. Kisebb adagokat iktattam be, nem is akarom egyszerre leterhelni a szervezetemet. Inzulinrezisztenciára gyanakszom, azt még nem vizsgáltattam ki, de át szeretném gondolni hogy mire költök. Sokszor vagyok egyébként álmos, fáradt.
2022. szept. 14. 11:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Vizet iszol eleget?
2022. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgáltad ki magad és tudom, hogy sok pénznek tűnik, de a egészségedről van szó, annál pedig semmi sem fontosabb. Nőgyász, pajzsmirigy, hormonok, IR és barátai. Hátha ott lesz köztük a ludas. A fennmaradó 4 napban miket eszel?
2022. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van az ideiglenes es a tartos sulyvaltozas. En azt vettem eszre hogy ilyenkor kell 3-4 nap amig meglatstik barmilyen ujfajta etkezes hatasa
2022. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!