Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jövőhéten lesz iskolaorvosi...

Jövőhéten lesz iskolaorvosi vizsgálat nálunk. Elsős vagyok, érdekelne, hogy mi szokott lenni gimiben? Általánosban szinte semmi nem volt, de most izgulok, mert sok rém hírt lehet hallani, olvasni. Milyen szokott lenni egy ilyan vizsgálat?

Figyelt kérdés
2022. szept. 17. 20:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%

10: Valami félrecsúszhatott a nevelésednél, ha egy orvosi vizsgálatot megalázónak érzel.

Pszichológussal kéne erről beszélned...


Az orvosnak ez a dolga, hogy megvizsgáljon. És ez neked is érdeked!

Hogy bármi baj van, időben felfedezze.

2022. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

11

Azért egy kamaszlány nem szívesen vetkőzik le egy idegen előtt... (Mondjuk egy felnőtt sem).


Kérdező: bármire mondhattál volna nemet; ez jogodban állt.

2022. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
Ebben nincs semmi megalázó! Én orvosként is így vizsgálok diákokat. Ez a protokol, persze sokban függ a reflexió az orvos viselkedésétől, de ezt ki lehet bírni, akkor is ha a doki bunkó
2022. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

13

Azt azért nem értem, hogy mennyiben tartozik egy iskolaorvosi vizsgálatba a nemiszervek vizsgálata. (Van, ahol nézik.)

A sztetoszkópos vizsgálathoz pl. az USA-ban le sem kell venni az inget és melltartót.

Én mindig azt mondom a középiskolás diákjaimnak, hogy bármire nyugodtan mondjanak nemet.

2022. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

14: a GYEREK érdeke, hogy időben kiderüljenek a rendellenességek.

MErt sok szülő a homokba dugja a fejét, és nem viszi orvoshoz.

2022. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 14-es!

Az iskolaorvos feladata, hogy az adott gyermek teljes fizikai vizsgálaton essen át, ehhez a nemi vizsgákat is bele tartozik, az orvos függő, hogy nézi-e, nem tudom mennyire alapos az Önök orvosa.

Megtagadni... Meglehet, de akkor az orvos jogosan adhat beutalót, bármilyen szakorvosi vizsgálatra pl urológiai.

2022. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

16

Az iskolaorvos egy külső szereplő. Semmi köze a gyerek(em)hez. Van háziorvos, van gyerekorvos. Ha valami van, elviszi a szülő.

2022. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%
Az iskolaorvos is csak a dolgát végzi és ha ennek az az ára, hogy le kell vetkőzni, akkor le kell, ennyi. Ez a gyermek érdekét szolgálja
2022. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

18

Ezek önkényes dolgok. Én a kötelező voltát sem érzem indokoltnak. Ha beteg a gyerek, elviszi a szülő a saját, ismert orvosukhoz.

2022. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
20%

Beszeljetek gyermekvexelmisekkel..... nagyon sok gondatlan szülő van akik indokolt esetben se viszik orvoshoz a gyereket, nemhogy ilyen általanos szűrésre.


Indokolt az iskolai vizsgálat.

2022. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!