Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit próbáljak még ki? (elalvás)

Mit próbáljak még ki? (elalvás)

Figyelt kérdés

5 hónapja volt egy mély altatásos műtétem, azóta iszonyat nehezen tudok elaludni. Másfél-két órát csak forgolódok. Próbáltam már a recept nélküli termékeket (melatonin, sedacur, valeriána és társai) ezek álmosítanak ugyan (bár nem ezzel van a baj), de hiába vagyok akármilyen álmos és fáradt, egyszerűen nem tudok elaludni. Olyan mintha az agyam tiltakozna az elalvás ellen, és "túl aktív üzemmódba kapcsol".

A háziorvos írt fel stilnoxot, de azzal is legalább egy óra mire elalszok.

Sem stressz, sem szorongás, semmi sincs ami ezt indokolná. Vagy törődjek bele, hogy "így maradtam" altatás után?


2022. szept. 20. 23:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem törődj bele, ha nincs más megoldás... Próbálj meg tovább fent lenni aktívan, csinálj valami hasznosat. Ha eddig mondjuk 10-kor feküdtél le, feküdj le éjfélkor. Egy próbát megér.
2022. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már próbáltam. Csak az a baj, ha egykor fekszem le, háromkor még nem alszok. Ez délelőttös héten ciki lenne, mert akkor négykor kelek.

Persze olyankor jön az altató, de azzal is csak 4-5 órákat tudok aludni. Pedig ha végre nagynehezen elalszok, akkor már nincs gond, végig alszom az éjszakát. Vagyis hát ami még maradt belőle.

2022. szept. 20. 23:25
 3/18 A kérdező kommentje:
Csak az elalvás nem megy.
2022. szept. 20. 23:26
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
irass egy gyengébb altatót háziorvossal.
2022. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"A háziorvos írt fel stilnoxot, de azzal is legalább egy óra mire elalszok."

Ezt a kérdésből másoltam ki.

2022. szept. 20. 23:32
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Hát egy óra mire elalszol az egyáltalán nem sok, annyi még belefér a normálisba. Nekem altatóval is kell 2-3 óra de legalább 20 év után újra átalszom az éjszakákat.
2022. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 hosszúhajú ***** válasza:
100%

nem azért van mert tudat alatt az elalvás nálad összekapcsolódik a műtéttel és az agyad retteg? én valami ilyesmi tudatalatti védekezésre gondolok. nem véletlen hogy azóta van. hozzá nem szokhattál egy alkalom alatt.

azt mondják hogy elalvás előtt fel kell készíteni az agyat arra hogy jön az alvás. és ezt különféle rutinszertartásokkal teszik pl a kicsiknél. én is ilyet javaslok. ez persze kell pár hét míg kialakul. én sanvalt szedek de nálam is volt pár. mondok egy hülye dolgot, de lehet hogy segít. észrevettem hogy a meleg levegőtől ellazulok. télen mikor nem annyira meleg a lakás, akkor leülök hátradőlök és a jó meleg hajszárítót fújom a talpamra ( én nagyon szeretem a meleget ) és valahogy ellazít.

nem kell beletörődnöd, mert nem marad így. ez egy szar időszak. volt nálam ilyen. aztán ahogy az életritmusom, a napjaim, az elfoglaltságaim változtak, ez is velük együtt alakult. nem az álmosságoddal lehet baj, hiszen biztos álmos vagy, csak nem tudod magad elengedni. ez meg már nem testi. a fent említett pszichés dolgokra tippelek.

2022. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmire tudok gondolni hetes, de nem tudom hogyan kezeljem a helyzetet. Ennyi idő alatt szerintem már helyre kellett volna állnia. Az álmossággal valóban nincs gond, csak az elalvással.
2022. szept. 20. 23:42
 9/18 hosszúhajú ***** válasza:
pont azért nem jön helyre mert az agyad "elvárja" hogy fél után már menjen. fogadni merek hogy pár hét után még nem voltál ekkora stresszben elalvás előtt mint most.
2022. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Most sincs stressz elalvás előtt, maximum annyi, hogy jó lenne kicsit többet aludni ha négykor kelek. De ugyanez a helyzet akkor is, ha mindegy mikor kelek, és ébresztő sem kell. Akkor is ugyanolyan nehezen alszok el.

Pár héttel műtét után? Hát nem is tudom. Gerinc műtét volt, elég sokat feküdtem, szerintem néhány héttel műtét után a nap nagyobbik részét még ágyban töltöttem. Most így utólag visszagondolva, akkor sem volt sokkal jobb a helyzet, csak nem foglalkoztam vele, nem volt időbeosztásom.

2022. szept. 21. 00:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!