Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit próbáljak még ki? (elalvás)

Mit próbáljak még ki? (elalvás)

Figyelt kérdés

5 hónapja volt egy mély altatásos műtétem, azóta iszonyat nehezen tudok elaludni. Másfél-két órát csak forgolódok. Próbáltam már a recept nélküli termékeket (melatonin, sedacur, valeriána és társai) ezek álmosítanak ugyan (bár nem ezzel van a baj), de hiába vagyok akármilyen álmos és fáradt, egyszerűen nem tudok elaludni. Olyan mintha az agyam tiltakozna az elalvás ellen, és "túl aktív üzemmódba kapcsol".

A háziorvos írt fel stilnoxot, de azzal is legalább egy óra mire elalszok.

Sem stressz, sem szorongás, semmi sincs ami ezt indokolná. Vagy törődjek bele, hogy "így maradtam" altatás után?


2022. szept. 20. 23:12
1 2
 11/18 hosszúhajú ***** válasza:

értem. még mindig tudatalatti dologra gondolok.

olyan egyébként nem mondtak hogy bármiféle fizikai utóhatása lehet az altatásnak.

2022. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem, ilyenről nem volt szó.

Ez már az ötödik műtétem volt, abból három volt mély altatásban, egyiknél sem volt ilyen gondom. És magát a műtéteket sem hoznám összefüggésbe ezzel, az utolsót leszámítva. Túl sok idő telt el köztük ahhoz hogy közük legyen egymáshoz. Az első mély altatás 22 éve volt, két felszínes volt 9 és 10 éve, és szintén gerincműtét 7 éve. Azok már biztos hogy nem játszanak szerepet ebben.

2022. szept. 21. 00:30
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudatallattira tippelek, a legjobb lenne ha esténként sportolnál: levezeti a “láthatatlan” stresszt, a szorongás, jólesően kimerít, bokdogsághormonokat termel. Pl könnyű kardió (futás) a ház körül, 30-45 perc. Hidd el meghálálja az idegrendszered. Lassanként megérti aztán az agy hogy “nincs mitől félni”.
2022. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 NTBS ***** válasza:
31%
Végezz több fizikai munkát. Kimerült és bezuhansz az ágyba.
2022. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Erős altató. Vagy igyál piát apám attól alussza végig az éjszakát.
2022. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15, az nem nyugodt alvás sajnos, ha bebaszva, dehidratálva fekszel le...
2022. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#15. Ezért nem fogok rászokni az alkoholra.
2022. szept. 25. 12:10
 18/18 anonim ***** válasza:

Alvásklinika felkeresését ajánlanám. Ott hátha tudnak segíteni, valamit felírni vagy ajánlani.

De ahogy előttem írták, lehet, hogy lelki eredetű tudat alatti szorongásról van szó. Ilyen esetben pszichológust tudok ajánlani.

2022. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!