Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hárompontos vércukor- és...

Hárompontos vércukor- és inzulinterheléses vizsgálatban ezek milyen értékeknek számítanak? (Csak a lényeget másolom be, nyugi.)

Figyelt kérdés

Glükóz (fluoridos cső): 4,3 mmol/L [referenciatartomány: 3,7 - 6,0]

Glükóz 60' (glükóz terhelés után): 6,1 mmol/L

Glükóz 120'(glükóz terhelés után): 5,0 mmol/L


Inzulin: 3,6 mIU/L [referenciatartomány: 3,0 - 25,0]

Inzulin 60 perc: 42,3 mIU/L

Inzulin 120 perc: 37,4 mIU/L


Egyrészt azért vagyok bizonytalan, mert úgy tűnik, mintha az első 2 értékem rendben lenne mindkét esetben, de a második óra végére nem "zuhannának be" eléggé, másrészt inzulinnal kapcsolatban csak mU/L-ben megadott információkat találok a neten, az meg nem tudom, mennyiben tér el a nemzetközi egységtől. De már önmagában az is hasznos, ha valaki megmondja, mit jelent ez a viszonylag lassú csökkenés.



2022. szept. 22. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem egyáltalán nem vészesek ezek az értékek. Mozgás és diéta elég kellene legyen, de nyilván az orvos mondjon rá vmit. :)
2022. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint te azt gyanítod, hogy egy IR diagnózishoz ennyi "tökéletlenség" kevés?
2022. szept. 25. 00:42
 3/3 anonim ***** válasza:
nem. Szerintem is IR, de enyhe.
2023. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!