Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a hajtetvektől,...

Nagyon félek a hajtetvektől, ez normális?

Figyelt kérdés
Gyerekkorombam elég sokszor elkaptam az iskolában, mert valaki folyton behozta, és anyám nagyon nehezen tudta kezelni, végül levágatták a hosszú hajamat. Most felnőtt korban is iszonyatosan félek, hogy valakitől elkapom, (vendég, kisgyermek, tömegközlekedés, stb.), ezért kerülöm a személyes kontaktust, undorodom a kis dögöktől. Most a kislányom óvodás, és rettegek, hogy elkapja valamelyik másik gyerektől. Naponta vizsgálom a haját. Normális az ilyen szintű félelem?

2022. szept. 24. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem normális.

Keress egy pszichológust!

2022. szept. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez már a fóbia kategória.

Egyrészt pszichológus tud segíteni, másrészt te magad, hogy utánanézel hog mennyit fejlődött a tudomány: ma már nem kell levágni a hajat. Patikába rengeteg speckó sampon/kezelés van ami nagyon hatásos és rövid idő alatt elpusztítja őket.

2022. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A speciális samponok semmit sem érnek,ezért ecettel és hajvasalóvál írtottam ki őket.
2022. szept. 24. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy félsz, de ez, hogy naponta vizsgálod, már túlzó.

Én aupair voltam 10 éve angliában, és a gyerek haza hozta. A derékig érő hajamból, 18 évesen, egyedül, nulla segítséggel irtottam ki. Tök jó szerek vannak már és fésűk hozzá. Drukkolok, hogy ne kapja el, de hidd el, ma már az se tragédia.

2022. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem normális. Most a gyerek haját megelőző samponnal.
2022. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!