Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális az 25...

Mennyire normális az 25 évesen hogy ,,nehéznek érzem az ízületeimet" és fájnak ennyi idős korban. Ez öregedés jele? Ez teljesen normális?

Figyelt kérdés
Ja és még annyit hogy a csontjaim recsegnek.

2022. szept. 22. 10:08
 1/10 Pekka ***** válasza:
25 évesen ez nem túl bíztató. Vizsgáltasd ki magad. Egyébként sportolsz valamit?
2022. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem sportolok. Voltam már teljes kivizsgáláson, nem találtak semmi nem odaillő dolgot.


Ezért én a korra fogtam rá. De ez valóban így is van?

2022. szept. 22. 10:13
 3/10 anonim ***** válasza:

"Voltam már teljes kivizsgáláson, nem találtak semmi nem odaillő dolgot."

. Ez pontosan mit takar?

2022. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 31 vagyok, de nem érzek egyáltalán ilyesmit. Szerintem 25 évesen még nem kellene az öregedés jeleit érezned.
2022. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Sok esetben ez a túl sok állati fehérjefogyasztás tünete!
2022. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Lehet hogy nem az. De én annak tudom be.
2022. szept. 22. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg leírod, milyen vizsgálatok voltak, mióta áll fenn ez a probléma, lehet többet is mondani.
2022. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pekka ***** válasza:

#1-es vagyok ismét. 45 éves vagyok és semmilyen hasonló problémám nincs.

Nem vagyok orvos, nem okoskodni akarok, csak a saját tapasztalatomat írom le.

Szerintem kezdj el sportolni, mozogni, elsősorban úszásra, futásra, vagy kerékpározásra gondolok. Ha nem akarsz rá sokat költeni, akkor a futással kezd, ebben az esetben a cipő a legnagyobb beruházás, de megéri jobbat vanni belőle.

Szóval a saját sztorim:

Kb. tíz (nem tudom pontosan) éve volt egy autóbalesetem, a jobb térdemmel sikerült egy elég komoly benyomódást előidézni a kesztyűtartó alatti domború, jó 1mm vastag acéllemezben (VW Bogár 1970-es évjárat). Szerencsére nem tört csontom, de hónapokig sántítottam és évekkel utána is elég gyakran fájt a térdem. Ezért abba is kellett hagynom a futást.

mégis valami mozgást akartam bevinni az életembe, ezért elkezdtem taichi-zni. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nem fáj többet a térdem. A minden irányba különböző nyújtások és változó terhelések miatt a térdem helyreállt, meggyógyult. Azóta újra tudok futni, kis távokkal kezdtem, aztán tavaly már 10-15 km-es távokat nyomtam, jelenleg 19-20 km a táv és terepen.

Csak arra akartam ezzel kilyukadni, hogy kezdj el mozogni. Az emberi test bizonyos értelemben egy mechanikus, mozgásra tervezett gép. És ha egy mozgásra tervezett gép nem mozog, vagy nem használjuk, akkor tönkremegy.

2022. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: ez is lehet.


De valamilyen krónikus betegség, mint ami nálam is elkezdődött 29 évesen.


De kétszer kérdeztem rá, milyen vizsgálatai volt, nem válaszolt, szóval így nehéz segíteni.

2022. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok, és nem értem, miért pontoztak le ennyire.

Most 50 éves vagyok, legalább 20 évig szenvedtem oylan tünetekkel, mint a kérdezö, mindenféle vizsgálat negatív volt, de az állapot egyre rosszabb lett, a fájdalmak erösödtek, a végén már teljesen el voltam keseredve.

Egyszer valaki állította, hogy az állati fehérjék okozhatnak ilyet, ha valaki intoleráns ezekkel szember, megoldás ezek elkerülése.

Elöször hülyeségnek tartottam, de utána elhatároztam, hogy egy hónapig tesztelem a dolgot. Egy hét múlva igen észrevehetö javulás állt be, elöször a fáradt érzés tünt el, utána a fájdalmak szüntek meg teljesen. Szóval ez után maradtam a gyakorlatilag állati fehérjementes étrenden, ennek sok éve, ma sokkal mozgékonyabb vagyok, mint sok 10-20 évvel fiatalabb valakik.

Nem állítom, hogy minden esetben ez a megoldás, meg azt sem, hogy a kérdezönek ez fog használni, de egy próbát neki is megér, kis ideig mindenki kibírja, ha meg segít, akkor akármeddig lehet folytatni.

2022. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!