Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Befolyásolhatja a növést a...

GyBlanka54 kérdése:

Befolyásolhatja a növést a hormonális betegségek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, lány és PCOS-em van, mint kiderült, a pajzsmirigyemmel és az inzukinommal sincs minden rendbem, többet termel a szervezetem, de lehet ez a PCOS miatt van.

Csak az után érdeklődnék, hogy ez a betegség okozhatja azt, hogy a növekedési hormonok nem működnek.

Mindenki magas a családban, én vagyok alacsony. 14 évesen 158 centi voltam, 15 éves koromra elértem a 159-et majd egy évre rá a 160-at, azóta nem nőttem, sőt volt olyan, hogy alacsonyabbnak mértek, most pedig a legutóbbi magasságmérésnél 161,5-nek mértek. Kb fél éve gyógyszeres kezelés alatt állok, hormon gyógyszert szedek a PCOS miatt. A betegség azzal jár, hogy nagy a testsúlyom, és nagyom nehezen tudom leadni, nen jön meg, és a testem erősen férfi hormonokat termel, emiatt pedig erős férfias testszőrzet nő az arcomon.


2022. szept. 24. 23:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, de nem a te betegségeid, azok a növekedési hormont nem érintik. Nem vagy különösebben alacsony, majdnem eléred a női átlag magasságot.
2022. szept. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!