Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérplazma adás: miert fontis,...

Vérplazma adás: miert fontis, hogy van-e tetoválásom, vagy volt-e műtétem? Miven befolyásolha ez a plazmát?

Figyelt kérdés
Illetve ha mondjuk fogorvoshoz is járok párhuzamosan a vérplazmaadással, akkor mi történik? Ha tilos, miert az? Nem értem az összefüggéseket.

2021. febr. 3. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Friss tetoválással (fél éven belül) nem lehet vért vagy plazmát adni.

Gondolom, műtétre is lehet valami hasonló szabályozás.

2021. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de miert? Ezt nem ertem. Mi az oka?
2021. febr. 3. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha bármilyen vérrel terjedő fertőzést kaptál (szennyezett eszközök vagy bármi), azt nagyjából ennyi idő eltelte után tudják kimutatni.

Szóval csökkentik ezzel a kockázatot, hogy olyan betegséged legyen, amit nem mutat ki ott a gyorsvizsgálat.

2021. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Es a fogaszati kezeles hogyan befolyasolja mindezt? Huzas, furas. Mi can, ha bem vallom be plazmaadas elott?
2021. febr. 4. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vallod be, szerintem semmi nem lesz, de gondolom, ez is azért van, hogy kaptál-e valamilyen fertőzést vagy esetleg a fogtömés nem váltott-e ki allergiás reakciót, ami ellenanyag képződést indukált a szervezetetdben, ami esetleg kihatással lehetne a recípiensre...bár lehet, hogy ez hülyeség, de én ilyesmire gondolnék. Engem egyszer kizártak, mert bevallottam, hogy évekkel korábban szedtem egy ideig egy gyógyszert. Először nem is tudták, hogy mire jó az a gyógyszer, úgy kellett utánanézniük. Aztán közölték, hogy emiatt nem adhatok, pedig évekkel korábban szedtem, és elmúlt az a problémám, amire felírták. Mindenki, akinek ezt elmondtam, hülyeségnek gondolta hogy ezért kizártak, azóta sose vallottam be és egyszer se volt ennek kihatása semmire.
2021. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hazudj nyugodtan, játssz más emberek életével.
2021. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, hát végülis értem. Egy évben max 45-ször lehet adni, 3 nap különbséggel. Szerintem "gyorsan" (értsd: minimális időközöket hagyva közöttük) leadom a maximális mennyiséget (alkalmat végigjárom), és majd utána fogok bele a fogászati kezelésekbe, amikor úgysem lenne célszerű két foghelyreállítás között ezt kockáztatni.
2021. febr. 10. 01:49
 8/8 anonim ***** válasza:

De mi lenne, ha rákérdeznél?

A fogászati kezelés szerintem nem minősül műtétnek, simán lehet, hogy egy-két hét pihi után mehetsz újra, ha mondjuk nem szájsebészeti műtétről van szó, mert az nyilván más.

Ha három naponta mész, ki fogod készíteni magad.

2021. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!